Województwo mazowieckie

Przybliż Boliwię i Czad do Polski
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 16-19 kwiecień 2015
ilustracja

Już w najbliższą niedzielę, 19 kwietnia, w 245 parafiach diecezji siedleckiej odbędzie się akcja zbierania funduszy na bilety lotnicze dla młodych pielgrzymów  z Boliwii i Czadu. Dzięki temu będą oni mogli uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się w przyszłym roku w Polsce. W parafiach powstały zespoły, które  rywalizują ze sobą w duchu chrześcijańskim, by jak najoryginalniej tę akcję przygotować.

Celem akcji „Poświęć Kilometr” jest zebranie pieniędzy na bilety lotnicze dla kilkunastu młodych osób z krajów misyjnych, w których pracują księża z naszej diecezji - Boliwii i Czadu. Dla młodzieży, która nigdy nie opuściła swego miejsca zamieszkania dalej niż na odległość 50 km, podróż do Polski na spotkanie z papieżem Franciszkiem, to wyprawa życia.

Boliwia jest oddalona od Polski o 11088 km, zaś Czad 4100 km. Organizatorzy policzyli, że  inicjatywa jest możliwa do zrealizowania, jeśli uda się sprzedać 150 tys. kilometrów - każdy za min. 1 zł! Goście zostaną przyjęci przez rodziny z powiatu siedleckiego.

Nad całością organizacji w diecezji siedleckiej czuwa powołane dekretem Biskupa Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży. Jego zadaniem jest koordynowanie przygotowań w diecezji siedleckiej. Diecezjalne Centrum zrzesza już ponad 20 młodych osób pragnących zaangażować się w organizację ŚDM.

Kraków jest 29. miejscem na świecie, gdzie odbywać się będą spotkania młodych. Światowe Dni Młodzieży w Polsce odbędą się po raz pierwszy i trwać będą od 25 do 31 lipca 2016 r.

Radosław Strzaliński

r.strzalinski@mazowszanie.eu 16-4-2015

www.krakow2016.com

www.2016jerycho.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text