Województwo mazowieckie

Przasnysz górą!
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 11 marzec-31 grudzień 2015
ilustracja

Powiat przasnyski jednym z najlepszych powiatów w Polsce. Wyróżnienie zostało przyznane podczas XXV Kongresu Samorządu Terytorialnego w Poznaniu. Ogólnopolski Ranking Powiatów i Gmin jest prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. W ubiegłorocznej edycji powiat przasnyski znajdował się na miejscu czwartym, w tym roku awansował na drugie.

Oceniane były działania inwestycyjne, rozwojowe, poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz współpraca krajowa i międzynarodowa. Eksperci Związku Powiatów Polskich brali również pod uwagę działania proekologiczne i z zakresu ochrony zdrowia.

Kategorii, w których można było otrzymać wyróżnienie było sześć. Powiat przasnyski w rankingu powiatów do 60 tys. mieszkańców zajął drugie miejsce i zdobył 48 845 punktów. Pierwsze miejsce zajął powiat drawski w województwie zachodniopomorskim (57 445 punktów), a trzecie – lubański w województwie dolnośląskim (38 775 punktów).

Powiat przasnyski położony jest w północnej części województwa mazowieckiego. Należy do subregionu ostrołęckiego. Zamieszkuje go 54 tys. mieszkańców. Od 1999 r. starostą powiatu jest Zenon Szczepankowski.

Więcej informacji na stronie internetowej Związku Powiatów Polskich: www.zpp.pl

 

gama

m.gadecka@mazowszanie.eu 11-3-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text