Województwo mazowieckie

Projekt Mszczonowa z unijnym dofinansowaniem
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 18 maj-31 grudzień 2015
ilustracja

Ponad 718 tys. zł z UE otrzyma gmina Mszczonów na pokrycie części kosztów związanych z budową sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Umowa w ramach RPO została podpisana 8 maja br. w Płocku.

Prawie 10 km sieci wodociągowej wybudowano w Mszczonowie (ul. Zapieckowa, Maczka, Roweckiego, Sikorskiego, Andersa, Szarych Szeregów, Wschodnia, Ługowa), Lutkówce, Pieńkach Osuchowskich, Osuchowie, Tłumach, Grabcach-Towarzystwie, Długowiznie i Zbiroży. Na ul. Ługowej i Dworcowej w Mszczonowie powstała kanalizacja. Ponadto dzięki wykonanemu pod torami PKP przeciskowi będzie możliwe podłączenie kanalizacji wykonywanej w miejscowościach – Adamówek, Kamionka, Sosnowica, Badowo-Dańki, Wymysłów do studni w kanale sanitarnym w ul. Piekarskiej.

Jednym z nowoczesnych rozwiązań projektu jest instalacja do usuwania azotanów w ujęciu wody w Piekarach. Dzięki niej odbiorcy w 346 przyłączach będą korzystać z lepszej jakości wody. W systemie wodociągowym zastosowano rozwiązanie pierścieniowe, które reguluje ciśnienie wody na całej długości i w różnych odcinkach sieci, co w przypadku naprawy czy konserwacji pozwala zmniejszyć straty wody.

Oprócz korzyści związanych z poprawą jakości wody, ważne są również korzyści dla całego środowiska, a zwłaszcza rzek. Pisia Gągolina, która tuż za Mszczonowem przepływa w bliskości ok. 0,5 km od obszaru Natura 2000 Dąbrowa Radziejowska w mniejszym stopniu będzie narażona na zanieczyszczenie.

 

gama

 

m.gadecka@mazowszanie.eu 13-5-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text