Województwo mazowieckie

Powitali wiosnę na dwóch kółkach
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 30 marzec-5 kwiecień 2015
ilustracja

W niedzielę, 29 marca w Otwocku rozpoczął się cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich LOTTO Poland Bike Maraton 2015. Mógł w nim wziąć udział każdy, kto posiada kask i rower, a dodatkowo lubi rywalizację i czas spedzony na świeżym powietrzu. Były niezapomniane emocje i mnóstwo dobrej zabawy dla całej rodziny. Finał wyścigu zostanie rozegrany 11 października w warszawskim Wawrze. 

Już po raz trzeci Otwock znalazł się na mapie wyścigu Poland Bike Maraton. Tym razem jednak to właśnie tu odbyła się jego inauguracja. Był to etap szczególny. W ten sposób upamiętniono Andrzeja Litwinienko, zmarłego w ubiegłym roku kolarza z Otwocka, a jednocześnie przyjaciela i medalistę Poland Bike Maraton.

Start i meta wyścigu znalazły się  na stadionie Otwockiego Klubu Sportowego. Trasa wiodła przez przepiękne tereny Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Charakterystyczny dla tego miejsca mikroklimat, piękne otoczenie i świeże powietrze sprzyjają nie tylko pieszym wędrówkom, ale też przejażdżkom rowerowym.  Miłośnicy dwóch kółek, bez względu na stopień zaawansowania, znajdą tu coś dla siebie. Podmokłe torfowiska i wielkie piaskowe wydmy mogą być nie lada wyzwaniem dla rowerzystów, ale z pewnością usatysfakcjonują poszukiwaczy mocniejszych wrażeń.

Zawodnicy wystartowali na trzech dystansach: MAX (59 km), MINI (26 km) oraz FAN (7,5 km). Ostatnia kategoria powstała z myślą o uczniach szkół podstawowych. Były to przy okazji otwarte mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim. Kolarze startujący na dystansie MINI zakończyli swój wyścig w okolicach Celestynowa. Natomiast długodystansowcy z kategorii MAX skierowali się dalej na południe, gdzie tereny są bardziej pofałdowane. Po maratonie każdy z uczestników otrzymał smsem ze swoim wynikiem na telefon komórkowy.

Nie zapomniano też o najmłodszych uczestnikach niedzielnej imprezy. W specjalnie na tę okazję zorganizowanym Miasteczku Poland Bike  czekała na nich Chatka Małolatka, a w niej animatorzy. Były zabawy, konkursy, zajęcia plastyczne i to, co maluchy lubią najbardziej na tego typu imprezach, czyli malowanie buziek. Poza tym dzieci w wieku od 2 do 6 lat mogły również sprawdzić swoje umiejętności kolarskie podczas rywalizacji w Mini Crossie organizowanym na terenie stadionu.

Warto było również skorzystać z serwisu rowerowego, który działał na terenie miasteczka. Można było bezpłatnie sprawdzić stan hamulców czy też wymienić dętki. Ponadto na wszystkich uczestników czekało słodkie co nieco – ciasteczka, owoce, batony i napoje.

LOTTO Poland Bike Maraton to jeden z największych tego typu wyścigów w Polsce. To zabawa dla wszystkich, bo wiek nie gra tu roli. Jak mówi jego organizator Grzegorz Wajs, który  jest  zawodowym kolarzem i medalistą mistrzostw Polski – W maratonach Poland Bike startują całe rodziny z dziećmi. Myślę, że dobrze promujemy sport i zdrowy tryb życia.

Tegoroczny, siódmy już sezon tego wyścigu, będzie jak do tej pory najdłuższy. Skończy się dopiero w październiku, a jego trasa wieść będzie przez 16 miejscowości: jedenaście w województwie mazowieckim, trzy – w świętokrzyskim, a dwie – na Lubelszczyźnie. W ubiegłym roku w maratonie wystartowało 1200 zawodników.

Elcia

e.albrechcinska@mazowszanie.eu 30-3-2015

Źródło: www.otwock.pl 

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text