Województwo mazowieckie

Powiększy się sieć kanalizacyjna w Ostrówku
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 20 kwiecień-23 listopad 2015
ilustracja

Prawie 1,5 mln zł – aż tyle pieniędzy otrzymała gmina Klembów na prowadzony projekt wodno-kanalizacyjny. Środki pochodzą z Unii Europejskiej. Wszystko po to, by i mieszkańcom gminy, i turystom przybywającym nad Zalew Zegrzyński żyło się higieniczniej.

Dotacja unijna została przyznana przez zarząd województwa w ramach RPO WM 2007-2013. Gmina już wcześniej rozpoczęła inwestycję dotyczącą nie tylko poprawy życia mieszkańców, ale też ogólnie ochrony ekosystemu Zalewu Zegrzyńskiego. Wybudowana już została stacja uzdatniania wody (suw) i prawie 24 km sieci wodociągowej w samym Klembowie, z której korzysta już 650 osób. Powstał budynek stacji z halą filtrów, halą pomp i pomieszczeniem pomocniczym.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Klembowa, ale też o bezpieczeństwo środowiska zamontowano aż 72 hydranty przeciwpożarowe.

– Oczywiście celem dla mieszkańców naszej gminy jest pełne jej skanalizowanie – mówił podczas podpisywania umów wójt Rafał Mathiak. – Do tego dążymy, a ten projekt jest krokiem w kierunku zrealizowania naszych planów.

Teraz czas na rozbudowę sieci kanalizacyjnej w Ostrówku. Zmiany dotyczyć będą również przepompowni – z dwiema pompami i zbiornikiem. Ostatecznie sieć kanalizacji sanitarnej będzie miała prawie 0,5 km długości. Z podłączenia do sieci będą korzystać 24 osoby. Wszelkie takie inwestycje sprawiają, że do lokalnych wód dostaje się mniej zanieczyszczeń.

W sumie całość prac w obu miejscowościach wyniesie ok. 5 mln zł.

(mech)

h.maliszewska@mazowszanie.eu 20-4-2015
ikonka jak dojechać

Na podstawie: www.mazovia.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text