Województwo mazowieckie

Powalczą o Złotą Harfę
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 7-31 maj 2015
ilustracja

Pasję, wyjątkowe talenty i miłość do muzyki, będzie można już wkrótce zobaczyć i co ważniejsze usłyszeć. Wszystko to w trakcie Festiwalu Pieśni Sakralnej w Grójcu. Miłośników muzyki sakralnej Grójecki Ośrodek Kultury na to wydarzenie zaprasza w ostatni piątek maja.

To już szesnasta edycja muzycznego festiwalu muzyki religijnej, gospel i sakralnej. Pierwszy raz wykonawcy „specjalizujący się” w tym gatunku muzycznym  rywalizowali w 2000 r. Od tego czasu festiwal zyskał wielu nowych sympatyków i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. O czym niewątpliwie świadczy fakt, że od 2013 r. jest to impreza o charakterze ogólnopolskim.

W tym roku najlepsi soliści i zespoły (w tym chóry i schole) spotkają się 29 maja w kościele parafialnym Miłosierdzia Bożego w Grójcu. Start już o godz. 10.00.

Podczas festiwalu będzie można wysłuchać koncertów solistów (wcześniej wyłonionych w trakcie etapu przesłuchań). Na przybyłych czekać będzie duża dawka muzyki, gdyż soliści zaprezentują się w kilku kategoriach wiekowych: od przedszkolaków przez uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, aż po dorosłych wokalistów. Soliści będą wykonywać jedną pieśnią o tematyce religijnej lub sakralnej nie dłuższej niż pięć minut

Na miłośników muzyki zespołowej również czeka muzyczna uczta. Zespoły będą bowiem rywalizować aż w trzech kategoriach. Zespoły i schole ze szkół podstawowych wystąpią z 10-minutowymi programami, złożonymi z dwóch utworów religijnych. Grupy z gimnazjów, szkół średnich i studenci zaprezentują się w maksymalnie 15-minutowy występach z trzema pieśniami, z czego aż dwa utwory mają być wykonane a cappella. Oddzielną kategorią stworzą chóry, podobnie jak starsze zespoły mają do dyspozycji 15 minut. Z tą różnicą, że mogą w tym czasie zaprezentować dowolną liczbę utworów chóralnych sakralnych lub religijnej. Jedyne festiwalowe minimum w tej kategorii to dwa utwory a cappella w trakcie całego programu.

Występom wszystkich śpiewaków może towarzyszyć akompaniament instrumentalny lub półplayback.

Dla najlepszych wykonawców przewidziano nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy. Przyznana zostanie również „Złota Harfa” – grand prix Festiwalu Pieśni Sakralnej w Grójcu.

Więcej informacji na stronie organizatorów: http://www.festiwal-grojec.pl/.

JaN

j.nalewajk@mazowszanie.eu 7-5-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text