Województwo mazowieckie

Pomysł na weekend – park linowy
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 15 kwiecień-16 wrzesień 2015
ilustracja

Już nie tylko nordic walking czy weekendowy udział w maratonach. Wśród aktywnych i poszukujących sportowych wrażeń Mazowszan prawdziwą furorę robią teraz parki linowe. I mimo, że to sport uprawiany na wysokości, warto pamiętać, że jest to wspaniała rozrywka również dla najmłodszych. W parku linowym w Pomiechówku właśnie ruszył sezon.

Miłośnicy wysokości wspinać się mogą w Pomiechówku już od roku. Dzięki unijnemu dofinansowaniu zbudowano i oddano wówczas do użytku liczący prawie 310 m park linowy. Wspinacze w Pomiechówku mogą skorzystać z trzech tras. Dla najmłodszych amatorów spacerów na wysokości w parku przygotowano ponad 62-metrową trasę „maluch”. Maluchy na tej ścieżce mają do pokonania 11 przeszkód. Trochę starsi (powyżej 12 roku życia) wspinacze mogą spacerować po ponad 97 m odcinku – trasie „dziecięcej”, gdzie napotkają 14 utrudnień. Dorośli mogą się sprawdzić na trasie „standard” z 15 przeszkodami i długości 149 m. W Pomiechówku jest również oddzielna trasa szkoleniowa, przeznaczono dla tych, którzy chcą się nauczyć korzystać ze sprzęty asekuracyjnego. Park jest wyposażony w atestowany sprzęt alpinistyczny.

W kwietniu z parku linowego można korzystać w weekendy, w godz. od 12.00 do 19.00 (ostatni wspinacze wchodzą na liny godzinę przed zamknięciem obiektu). Za to już w maju park będzie czynny przez cały tydzień

Planując wycieczkę do parku, warto pamiętać o odpowiednim stroju i obuwiu. Dzieci i młodzież do 18. roku życia z parku będą mogli skorzystać tylko pod opieką osoby dorosłej.

Park linowy w Pomiechówku powstał dzięki wsparciu unijnemu w ramach RPO WM. Wartość dofinansowania to 232 tys. zł.

JaN

j.nalewajk@mazowszanie.eu 15-4-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text