Województwo mazowieckie

Pomysł na weekend – maraton rowerowy
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 15 kwiecień-31 sierpień 2015
ilustracja

Już po raz siódmy Nowy Dwór Mazowiecki znajdzie się na trasie LOTTO Poland Bike Marathon. To jedna z niewielu miejscowości, które od początku znajdują się na mapie wyścigu. Zawodnicy w Nowym Dworze będą się ścigać w najbliższą sobotę – 19 kwietnia.

Uczestnicy maratonu mogą wziąć udział wyścigach na trzech dystansach: 45 km (MAX), 25 km (MINI) i FAN (8 km). Ta ostatnia trasa została stworzona z myślą o uczniach szkół podstawowych. Organizatorzy nie zapomnieli też o najmłodszych rowerzystach. Maluchy w dwóch kategoriach wiekowych: 2-4 lat i 5-6 lat rozegrają swoje zawody Mini Cross w miasteczku Poland Bike.

Na trasie nowodworskiego odcinka maratonu m.in. wąwozy w pobliżu Zakroczymia i fortyfikacje twierdzy Modlin.

Wszyscy uczestnicy maratonu niezależnie od miejsca na mecie, będą mogli poznać swój dokładny czas, a to za sprawą elektronicznego systemu pomiaru czasu. Czas będzie zmierzony nie tylko na mecie, dzięki kontrolnej macie elektronicznego pomiaru czasu, uczestnicy będą mogli poznać swój wynik już na trasie. Ostateczny czas otrzymają esemesem.

Z myślą o tych, którzy chcą zadbać o swój rowerowy sprzęt przed letnim sezonem w miasteczku Poland Bike będzie można skorzystać z bezpłatnego serwisu. Każdy kto zdecyduje się sprawdzić tutaj swój rower może liczyć na m.in. sprawdzenie hamulców i przerzutek, ale też wymianę dętek. Uczestnicy maratonu również będą mogli poddać swój rower serwisowi.

Najmłodsi czas wyścigu będą mogli spędzić w Chatce Małolatka. Tu będą na nich czekać takie atrakcje jak malowanie twarzy, zajęcia i zabawy plastyczne i konkursy.

Organizatorem LOTTO Poland Bike Marathon jest Grzegorz Wajs przy współpracy z Urzędem Miasta Nowy Dwór Mazowiecki i Nowodworskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Kolarze ścigają się pod patronatem marszałka województwa mazowieckiego.

JaN

j.nalewajk@mazowszanie.eu 15-4-2015

Źródło: www.polandbike.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text