Województwo mazowieckie

Pomoc w kształceniu niepełnosprawnych
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 11-31 marzec 2015
ilustracja

Do 30 marca osoby niepełnosprawne uczące się w szkołach pomaturalnych czy na uczelniach wyższych mogą ubiegać się o dofinansowanie kosztów ich nauki. Wszystko to dzięki kolejnej edycji programu „Aktywny Samorząd” realizowanego w Płocku.

To już druga edycja programu „Aktywny Samorząd” realizowana przez Państwowy Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Tak samo jak w poprzedniej edycji o dofinansowanie mogą ubiegać się osoby z orzeczonym znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności (lub orzeczeniem równoważnym). Warunkiem jest to, aby uczyli się w szkole policealnej, kolegium lub w szkole wyższej (studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe lub doktoranckie).

Na co może zostać przeznaczone dofinansowanie?

Dopłatę można uzyskać na pokrycie czesnego oraz innych kosztów nauki. Wnioski odnoszące się do bieżącego roku akademickiego można składać już od 13 marca. Termin końcowy mija 30 marca 2015 roku. Od 1 do 30 września przyjmowane będą wnioski odnoszące się do roku przyszłego czyli 2015/2016.

W 2015 roku kwota dofinansowania kosztów nauki na 1 semestr wynosi do 1000 zł w przypadku dodatku na pokrycie kosztów nauki, do 4000 złotych w przypadku dodatku na uiszczenie opłaty za przeprowadzenie przewodu doktorskiego oraz równowartość kosztów czesnego. W przypadku pobierania nauki na więcej niż jednym kierunku dopłata może pokryć 100% czesnego pierwszego kierunku i do 50% kosztów czesnego na kolejnym/kolejnych kierunkach nauki.

Więcej informacji można uzyskać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Płocku, ul. Wolskiego 4 lub pod numerem tel. 243640263 bądź na stronie http://mopsplock.eu/portal/pl/aktywny_samorzad.html

Joanna Gruchała - Kominek 11-3-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text