Województwo mazowieckie

Policyjny dzień wagarowicza
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 30 marzec-5 kwiecień 2015
ilustracja

20 marca to w kalendarzu każdego ucznia data wyjątkowa. Tego dnia z okazji nadejścia wiosny w szkołach obchodzony jest Dzień Wagarowicza. Wbrew swojej nazwie nie zawsze kończy się ucieczką z lekcji, a jeśli już, to najczęściej kontrolowaną – pod opieką nauczyciela. Sposobów na świętowanie jest wiele. Przebieranki, dyskoteki czy topienie Marzanny to tylko niektóre z nich. W ubiegły piątek uczniowie z Czerwińska i Raciąża mogli połączyć przyjemne z pożytecznym. O atrakcje dla „wagarującej” młodzieży zadbali płońscy policjanci. Była dobra zabawa i nauka bezpieczeństwa.

Pod hasłem „Szkoła bezpiecznego jutra” odbywały się zabawy na bulwarze Wiślanym w Czerwińsku. O wyjątkową atmosferę zadbali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku, dyrekcja Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku oraz Ochotnicze Straże Pożarne z Płońska i Czerwińska. Był pokaz udzielania pierwszej pomocy tonącemu. Uczniowie mogli też z bliska zobaczyć profesjonalny sprzęt do nurkowania oraz sprzęt policyjny. Mieli też okazję wsiąść do prawdziwego radiowozu. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz zbierania i zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia. Nic dziwnego – prowadził go prawdziwy technik kryminalistyki, więc uczniowie mogli poczuć się jak bohaterowie filmu kryminalnego. Oprócz tego na uczestników czekały konkursy. Można było zmierzyć się w bitwie paintballa albo na własnej skórze przekonać się, jak wiele wysiłku i pracy trzeba włożyć w budowę wału przeciwpowodziowego. Na zwycięzców czekały wyjątkowa nagroda – rejs strażacką motorówką po Wiśle. Najmłodsi otrzymali odblaskowe upominki.

Na brak atrakcji nie mogli tego dnia narzekać również uczniowie z Raciążą. W parku miejskim odbywał się happening pod hasłem „Bezpieczna wiosna na drodze”. Zorganizowały go wspólnie Miejski Zespół Szkół w Raciążu, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Miejskie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Raciążu, Komenda Powiatowa Policji w Płońsku oraz Komisariat Policji w Raciążu. Wszystko po to, by uświadomić dzieciom jak ważne jest ich bezpieczeństwo na drodze i jak należy o nie dbać.

Uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Mieli też okazję wykazać się znajomością wyposażenia roweru i praktycznymi umiejętnościami podczas pokonywania toru przeszkód.  Miłym zaskoczeniem był fakt, że ci najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego odpowiadali bezbłędnie nawet na najtrudniejsze pytania zadawane przez raciąskich policjantów. Każdy uczestnik piątkowego spotkania otrzymał elementy odblaskowe. Natomiast dzieci, które wykazały się największą wiedzą zostały nagrodzone drobnymi upominkami. 

Elcia

e.albrechcinska@mazowszanie.eu 30-3-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text