Województwo mazowieckie

Policjant, który mi pomógł
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 31 marzec-31 lipiec 2015
ilustracja

Jeszcze do 31 maja można zgłaszać kandydatów do VIII już edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Na tytuł mogą liczyć policjanci, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej.

Prawidłowa reakcja policjantów wezwanych do „awantury domowej” ma często ogromny wpływ na dalsze losy tej rodziny. Prawidłowo przeprowadzona interwencja może zakończyć rozgrywający się dramat. Niestety, nie wszystkie interwencje wyglądają w ten sposób. Na szczęście wiele osób pokrzywdzonych pozytywnie wypowiada się o działaniach policjantów. Właśnie takich funkcjonariuszy chce nagradzać fundacja „Niebieska Linia”.

Jednak nagradzanie policjantów to nie jedyne zadanie konkursu. Ważne jest pokazanie prawidłowych reakcji służących ochronie ofiar przemocy, podkreślenie roli funkcjonariuszy w systemie przeciwdziałanie przemocy w rodzinie, a także motywowanie funkcjonariuszy do podejmowania skutecznych działań.

Konkurs „Policjant, który mi pomógł” organizowany jest przez Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” IPZ, pod patronatem Komendanta Głównego Policji oraz rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej”.

Zgłoszenia policjantów można nadsyłać do 31 maja br., za pomocą formularza zamieszczonego na stronie www.policjant.niebieskalinia.pl/formularz.php.

Konkurs rozstrzygnięty zostanie pod koniec czerwca tego roku, a laureaci otrzymają nagrody z rąk Komendanta Głównego Policji oraz organizatorów w lipcu tego roku, podczas obchodów Dnia Policji.

AniKa

a.groszyk@mazowszanie.eu 31-3-2015

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie: www.policjant.niebieskalinia.pl.

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text