ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 25 październik-31 grudzień 2014
ilustracja

Nie udało się piłkarzom Pogoni Siedlce powiększyć dorobku punktowego w VI kolejce I ligi.

Podopieczni Daniel Purzyckiego przegrali na własnym boisku ze spadkowiczem z ekstraklasy i głównym faworytem do awansu – Zagłębiem Lubin 2:1. Goście mieli w tym meczu zdecydowaną przewagę optyczną, ale długo nie mogli znaleźć recepty na pokonanie Jacka Kozaczyńskiego.

Gospodarze rozsądnie się bronili, szukając okazji do kontrataków. W 6 minucie w siedleckiego bramkarza strzelił Michal Papadopulos. W odpowiedzi z dystansu w poprzeczkę strzelił Przemysław Rodak. W 36 minucie Kozaczyński świetnie obronił główkę Papadopulosa, a w 37 minucie okazję do zdobycia gola zmarnował po rajdzie Cezarego Demianiuka, Krystian Wójcik. Tuż przed przerwą goalkiper Pogoni obronił groźny strzał Woźniaka. Euforia wśród licznie zgromadzonej publiczności zapanowała, gdy w 55 minucie po centrze z rzutu wolnego Krystiana Wójcika, Michał Grudniewski skierował piłkę do bramki przyjezdnych. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo. Dziesięć minut później Aleksander Kwiek przymierzył z rzutu wolnego i Kozaczyński po raz pierwszy w tym spotkaniu musiał wyjąć piłkę z siatki.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, w 84 minucie piłka po strzale Papadopulosa i rykoszecie wpadła do bramki gospodarzy. Tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra szansę na wyrównanie miał Jarosław Ratajczak, ale znakomicie w bramce spisał się bramkarz lubinian.