Województwo mazowieckie

Podkowa za wiersz
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 13 lipiec-30 wrzesień 2015
ilustracja

Piszesz wiersze, ale nie masz odwagi zaprezentować ich szerszemu gronu? Czas to zmienić. Zamiast kolejny raz wkładać wiersz  do szuflady wyślij go na konkurs. Pojawia się ku temu okazja. Właśnie wystartowała trzecia edycja konkursu literackiego „O lesznowską podkowę”.

Inspirować do twórczych działań, promować młode literackie talenty, ale też pokazywać amatorską twórczość poetycką oto trzy cele lesznowolskiej konkursu „O lesznowską podkowę”. Tematem tegorocznej edycji są książki i wszystko to co się wokół nich i dzięki nim się dzieje.

Poeci amatorzy, którzy chcą wziąć udział w konkursie powinni przesłać trzy swoje, co ważne autorskie i dotąd niepublikowane utwory, oczywiście związane z, opowiadające o lub zainspirowane książkami.

Konkurs ma charakter otwarty. W literackie szranki staną autorzy w dwóch kategoriach wiekowych – dzieci i młodzieży do 16 lat (ci uczestnicy na udział w konkursie powinni mieć zgodę rodzica lub opiekuna) oraz osoby powyżej 16 roku życia,

Wiersza należy przesyłać na adres Urzędu Gminy w Lesznie lub składać je tu osobiście. Konkursowe wiersze można też przynosić do Biblioteki Publicznej Gminy Leszno (również do filii w Czarnowie i w Zaborowie).

Prace można dostarczać do 15 września 2015 r.

Zdobywcy pierwszych miejsc zostaną uhonorowani statuetkami „Lesznowskiej Podkowy”. Ponadto w każdej kategorii przyznane zostaną nagrody rzeczowe.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 26 września 2015 r. na wieczorku poetycko-muzycznym.

Wyróżnione utwory będą publikowane w lokalnej prasie, na stronach internetowych www.gminaleszno.pl oraz www.biblioteka.gminaleszno.pl.

Organizatorem konkursy jest Biblioteka Publiczna Gminy Leszno a patronat nad tym literackim wydarzeniem objęli wójt i rada gminy Leszno.

Szczegóły konkursu na stronie www.biblioteka.gminaleszno.pl.

JaN

j.nalewajk@mazowszanie.eu 14-7-2015

Źródło:
www.gminaleszno.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text