Województwo mazowieckie

Pocztówka lub plakat
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 18 maj-15 czerwiec 2015
ilustracja

Wykonanie plakatu zachęcającego do czytania książek lub pocztówki z miejscowości, w której mieszkam to główne zadania dwóch nowych konkursów plastycznych Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Drobinie. Ich zwycięzców poznamy 14 czerwca, podczas festynu z okazji Dni Drobina.

Każdy z przygotowanych przez bibliotekę konkursów skierowany jest do uczestników w innym wieku. Dzieci z klas I-VI szkoły podstawowej mają za zadanie wykonać plakat zachęcający do czytania książek i odwiedzania bibliotek. Plakat może być wykonany dowolną techniką plastyczną lub w połączeniu różnych technik. Prace powinny być przygotowane samodzielnie, a każdy z uczestników może zgłosić tylko jedną propozycję. Każda praca powinna być odpowiednio opisana. Na jej odwrocie powinny znaleźć się: imię, nazwisko i wiek jej autora, a także adres szkoły i klasa, do której chodzi. Zgłoszenia przyjmowane są do 29 maja w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Drobinie.

Konkurs fotograficzny skierowany jest do starszych uczestników – młodzieży w wieku od 14-19 lat. W konkursie zatytułowanym „Pocztówka z mojej miejscowości” należy wykonać zdjęcie, które będzie przedstawiało daną miejscowość lub jedno wybrane miejsce. Fotografie mogą być kolorowe lub czarno-białe. Każdy z uczestników może zaprezentować od 1 do 5 zdjęć. Prace należy dostarczyć do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Drobinie w formie odbitek. Do każdej z nich powinien być dołączony opis zawierający imię, nazwisko oraz wiek autora pracy, adres szkoły, do której chodzi oraz krótki opis wybranego obiektu lub miejsca. Termin składania prac upływa 1 czerwca br.

Rozstrzygnięcie obu konkursów nastąpi 14 czerwca br. podczas festynu zorganizowanego okazji Dni Drobina.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursów można otrzymać w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Drobinie pod numerem telefonu – 24 20 01 044. Regulaminy konkursów dostępne są na stronie internetowej biblioteki www.bibliotekadrobin.pl.

AniKa                                                                                               

a.groszyk@mazowszanie.eu 11-5-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text