Województwo mazowieckie

Pociąg RETRO rozpoczyna sezon
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 10 kwiecień-31 październik 2015
ilustracja

Już w sobotę, 25 kwietnia otwarcie sezonu w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Na tory po raz pierwszy w tym roku wyjedzie pociąg RETRO. Przewidziano także dodatkowe atrakcje m.in. paradę czynnego taboru wąskotorowego, zwiedzanie wnętrza Salonki Jaruzelskiego oraz prezentację odnowionego parowozu Kp4.

Rozpoczęcie sezonu kursowania kolejki wąskotorowej w Sochaczewie to ważny punkt w kalendarzu turystycznym Ziemi Sochaczewskiej. Przejazd pociągiem RETRO obfituje w niezapomniane wrażenia i widoki. To wielka gratka, dla małych i dużych miłośników kolei. Pociąg będzie kursował przez najbliższe pół roku, w każdą sobotę od 25 kwietnia do 24 października br. Dodatkowo także w środy – 1, 8, 15, 22 i 29 lipca oraz 5, 12, 19 oraz 26 sierpnia.

Głównym punktem programu będzie oczywiście sam przejazd pociągiem RETRO. Standardowa, 18-kiloemtrowa trasa wiedzie przez malownicze tereny Ziemi Sochaczewskiej do Puszczy Kampinoskiej. Podróż odbywa się pociągiem RETRO prowadzonym przez lokomotywę spalinową produkcji rumuńskiej – Lxd2. Z pociągu zobaczyć można m.in. Żelazową Wolę – miejsce narodzin Fryderyka Chopina, zabytkowy kościół w Brochowie oraz sochaczewskie pola i lasy. Pierwszy etap podróży kończy się na stacji Wilcze Tułowskie w Kampinoskim Parku Krajobrazowym. Tam można wybrać się na półgodzinny spacer po puszczy z przewodnikiem. W drodze powrotnej na pasażerów czeka kolejna atrakcja – ognisko w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach.

Tegoroczne otwarcie sezonu kolejki połączone będzie z rozpoczęciem sezonu motocyklowego przez Stowarzyszenie „Motocykliści Sochaczewa”, będzie można także zwiedzić wnętrze niedostępnej na co dzień Salonki Jaruzelskiego oraz zobaczyć odnowiony parowóz Kp4.

W programie m.in.:

  • o godz. 9.50 – zwiedzanie sal wystawowych i skansenu lokomotyw z przewodnikiem
  • o godz. 10.30 – oficjalne otwarcie sezonu wraz z zaproszonymi gośćmi
  • o godz. 10.45 – parada czynnego taboru wąskotorowego użytkowanego w muzeum
  • o godz. 11.15 – rozpoczęcie sezonu motocyklowego
  • o godz. 11.30 – odjazd pociągu RETRO do Tułowic i ognisko w Osadzie Puszczańskiej
  • o godz. 14.14 – odjazd pociągu RETRO z Tułowic
  • o godz. 15.20 – przyjazd pociągu do Sochaczewa.

Bilety na rozpoczęcie sezonu można nabyć w kasie Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie – tel. 46 862 59 75 praz Muzeum Kolejnictwa w Warszawie – tel. 22 620 04 80 wew. 119.

AniKa

a.groszyk@mazowszanie.eu 10-4-2015

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.muzkol.pl.

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text