Województwo mazowieckie

Pilnie potrzebne noclegi na Air Show
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 8 czerwiec-31 lipiec 2015
ilustracja

Do Air Show zostały jeszcze prawie trzy miesiące, a na weekend w czasie którego odbędzie się impreza, prawie wszystkie miejsca w hotelach są już zarezerwowane. W związku z deficytem noclegów, w całym mieście potrzebne są kwatery dla przyjezdnych gości.   

Air Show w Radomiu to największa impreza lotnicza w Polsce. W tym roku odbędzie się 22 i 23 sierpnia. Trzeba jednak pamiętać, że to prestiżowe wydarzenie jest także ogromnym przedsięwzięciem organizacyjnym. Świadczy o tym fakt, że Biuro Organizacyjne Air Show dla samych ekip, obsługi i gości zagranicznych zarezerwowało ponad tysiąc pokoi, w których będzie mieszkało ponad 1600 gości. W samym tylko Radomiu organizatorzy wynajęli około tysiąca miejsc w hotelach i również w akademikach. Czasami było tak, że dla gości imprezy rezerwowano całe obiekty – powiedział nam podpułkownik Artur Gocławski, rzecznik prasowy Air Show.

W Radomiu zapewnienie wszystkich kwater nie byłoby możliwe, gdyż nie ma ich po prostu tylu, co świadczy o sporym opóźnieniu miasta pod względem przygotowania miejsc noclegowych. Nie świadczy to zbyt dobrze o mieście i jego poprzednich włodarzach, lecz w ostatnich latach sytuacja znacznie się poprawiła i z roku na rok miejsc przybywa. Do tego dochodzą jeszcze warunki, w jakich życzą sobie mieszkać przyjezdni goście. Często nie są to zbyt wygórowane wymagania, jednak nawet one czasami są problemem do zrealizowania w Radomiu. Po prostu w mieście brakuje miejsc o wysokim standardzie. W efekcie niektóre ekipy muszą mieszkać nawet do 60 kilometrów od miasta i trzeba je dowozić, co stanowi dodatkowe obciążenie logistyczne.

Jak wyliczyli specjaliści z radomskiego Centrum Informacji Turystycznej, w mieście jest obecnie ok. 1400 miejsc w hotelach i bursach, a w regionie ok. 3000. Dlatego zapobiegliwi turyści przyjeżdżający na Air Show zamówili sobie noclegi odpowiednio wcześniej, żeby nie musieć spać pod chmurką, w namiotach lub samochodach. Po niedawnym sprawdzeniu okazało się, że na weekend w który odbędzie się Air Show, w mieście pozostało tylko 27 wolnych miejsc noclegowych, a w regionie ok. 170, jak dowiedzieliśmy się od Katarzyny Kococik z Centrum Informacji Turystycznej (CIT) przy ulicy Rwańskiej w Radomiu.

Zdając sobie sprawę z trudnej sytuacji lokalowej, CIT, wzorem lat ubiegłych zachęca radomian, aby wynajmowali przyjezdnym mieszkania i pokoje. Na razie apel nie odniósł wielkiego skutku, ponieważ zaledwie kilka osób zgłosiło propozycję wynajmu własnych lokali do Krzysztofa Ninarda w CIT przy ulicy Traugutta w Radomiu. Pracownicy CIT mają jednak nadzieję, że im bliżej Air Show, tym więcej chętnych do wynajęcia swoich lokali będzie się zgłaszać. Kwatery są bardzo potrzebne, codziennie dzwonią osoby poszukujące noclegów na weekend z Air Show. Telefony dzwonią z całej Polski, a nawet zagranicy i ich liczba wciąż rośnie. Wszyscy chętni wynająć mieszkanie, pokój, a nawet miejsce pod pole namiotowe dla polskich i zagranicznych turystów będą bardzo mile widziani w CIT.  Zgłoszenia w CIT mogą być dokonywane osobiście, telefonicznie lub internetowo. Punkty CIT mieszczą się we wcześniej wymienionych miejscach, a poza tym została uruchomiona specjalna strona internetowa: cit.umradom.pl dla placówki przy ulicy Rwańskiej 16 i telefon: 48 386 91 92, a dla oddziału przy ulicy Traugutta 3, adres mailowy: cit.radom@cit.radom.pl oraz telefon: 48 360 06 10.

 Miejmy nadzieję, że mieszkańcy Radomia i pobliskich okolic wykażą się gościnnością, tak by nie trzeba było się wstydzić przy okazji tak wielkiej imprezy.              

Kamil Sznyrowski 10-6-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text