Województwo mazowieckie

Piknik Sąsiedzki w Płocku
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 2-31 maj 2015
ilustracja

Kuglarze, koncerty wokalne, pokazy taneczne to tylko niektóre z atrakcji czekające 29 kwietnia na terenie Centrum ds. Organizacji Pozarządowych przy ul. Misjonarskiej 22 w Płocku. Wszystko to za sprawą zorganizowanego tu Pikniku Sąsiedzkiego.

Na scenie swoje występy taneczne i wokalne dali młodzi artyści z Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 oraz płockich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów. Zobaczyć można było między innymi: Teatrzyk Puchatki „Morskie opowieści” w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 33, dzieciaki z Przedszkola nr 12 w wykonaniu pokazu „Z muzyką weselej”, pokaz zatytułowany „Szczęśliwe dzieciaki” wystawiła Szkoła Podstawowa nr 11. Swoje prezentacje dały także Zakład Doskonalenia Zawodowego w Płocku, Zespół Szkół Usług I Przedsiębiorczości, Liceum Plastyczne oraz Fundacja na Horyzoncie i Stowarzyszenie Nasze Lipianki. Na najmłodszych czekały także warsztaty plastyczne.

W tym samym czasie w siedzibie Centrum ds. Organizacji Pozarządowych specjalna komisja obradowała nad projektami złożonymi w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Mazowsze Lokalnie. Wyniki obrad poznamy 12 maja 2015 roku.

Przypomnijmy: konkurs „FIO- Mazowsze Lokalnie” skierowany był do młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z województwa mazowieckiego. Tym razem uzyskać można dotacje w wysokości maksymalnie 5 tysięcy złotych. W tym roku dokumenty aplikacyjne zostały maksymalnie uproszczone po to, aby ułatwić organizacjom otrzymanie dotacji. W przypadku inicjatyw oddolnych ocena projektów odbywa się dwuetapowo. Pierwszy etap to ocena formalna złożonych wniosków, drugi zaś to krótka prezentacja przez komisją (w przypadku ubiegania się o środki na rozwój ograniczono się tylko do oceny złożonych projektów). 

Joanna Gruchała - Kominek 2-5-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text