Województwo mazowieckie

Piłaś? Nie leć!
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 18 maj-16 lipiec 2015
ilustracja

Wypadków, których sprawcy byli pijani, z roku na rok jest coraz mniej. W ciągu ostatnich 10 lat liczba ta spadła o dwa tysiące. Teraz wynosi ok. czterech tysięcy. Na niecodzienny pomysł kampanii trzeźwości za kierownicą wpadły członkinie stowarzyszenia Przyjazne Mierzwice.

Kierowców jadących w okolicach Mierzwic nad Bugiem w powiecie łosickim czekają nietypowe ostrzeżenia. Na drzewach pojawiły się Baby Jagi. W produkcję czarownic zaangażowało się kilkadziesiąt osób. Stworzenie kilku postaci było zabawą i wyzwaniem. Miotły zrobił miejscowy miotlarz. Baby jagi są ze słomy, która pochodzi z dachu starej, rozbieranej stodoły.

W ten niecodzienny sposób lokalne stowarzyszenie chce zwrócić uwagę na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, zarówno kierowców, jak i pieszych, dlatego w planach jest rozszerzenie akcji na sąsiednie nadbużańskie miejscowości.

Zgodnie z Art. 178a.§ 1 K.K. kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Policja podkreśla, że eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących pojazdami, niezmiennie jest priorytetem. W drogówce służy ok. dziesięciu procent wszystkich policjantów. Na wyposażeniu mają coraz bardziej nowoczesny sprzęt. Obecnie jeden patrol w ciągu godziny jest w stanie sprawdzić stan trzeźwości od kilkudziesięciu do kilkuset uczestników ruchu.

Baby jagi mają wisieć na drzewach przez cały letni sezon. Trzymamy kciuki za stowarzyszenie i kolejne ciekawe pomysły.

Radosław Strzaliński

r.strzalinski@mazowszanie.eu 14-5-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text