Województwo mazowieckie

Patrz w lewo, patrz w prawo
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 15 czerwiec 2015-31 styczeń 2017
ilustracja

Jak powinniśmy się zachować zanim przejdziemy przez przejście dla pieszych? Najpierw spojrzeć w lewo, potem w prawo, a potem jeszcze raz w lewo – wie to każdy przedszkolak. Od kilku dni, na pięciu przejściach w Radomiu, wszystkim pieszym przypominają o tym napisy, które pojawiły się na przejściach. To jeden z elementów programu profilaktycznego „B&N” prowadzonego przez Komendę Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu.

Nietypowe oznakowanie przejść dla pieszych w Radomiu to program pilotażowy. Docelowo w ten sposób mają być oznakowane wszystkie miejsca na terenie całego garnizonu mazowieckiego, w których dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

Na przejściach malowane są specjalne napisy „Patrz w lewo” i „Patrz w prawo”, które przypominają pieszym, wchodzącym na jezdnię, by najpierw spojrzeć w lewo i upewnić się, że można bezpiecznie przekroczyć jezdnię. Na przejściach z wysepką pojawi się także drugi napis „Patrz w prawo”, który przypomina, by przed zejściem z wysepki rozdzielającej pasy ruchu spojrzeć także w prawo.

W Radomiu oznakowano już w ten sposób pięć przejść dla pieszych. Jako pierwsze oznakowane zostało przejście u zbiegu ulic 11 Listopada oraz Struga, co spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem przez kierowców i pieszych. Napisy pojawiły się także na zebrach na innych ulicach, także przy szkołach przy ul. 25-go Czerwca, Chrobrego, Kościuszki oraz przy jednym z kin. W ten sposób oznakowane zostaną także inne niebezpieczne przejścia dla pieszych w Radomiu.

Nowe oznakowania poziomie to element realizowanego przez mazowiecką policję programu profilaktycznego „B&N – czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony”. Program został przygotowany przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

AniKa

a.groszyk@mazowszanie.eu 12-6-2015

Szczegółowe informacje o programie dostępne są na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji z siedziba w Radomiu www.kwp.radom.pl.

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text