Województwo mazowieckie

Parafialny Dom Kultury już niedługo w Zembrowie
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 20 kwiecień-31 grudzień 2015
ilustracja

Dzięki unijnemu wsparciu w wysokości ponad 694 tys. zł zabytkowa plebania przy parafii w Zembrowie (gm. Sabnie, pow. sokołowski) będzie przebudowana. Powstanie Parafialny Dom Kultury. Mieszkańcy będą tu mogli, już niedługo, uczestniczyć w spotkaniach i imprezach kulturalnych.

Co się zmieni? Jak będzie wyglądała nowa plebania? Wyremontowane zostaną m.in. piwnice, renowację przejdzie drewniany strop, będą ocieplone ściany zewnętrzne. Wymienione zostaną również okna i drzwi. Wokół parafii powstaną nowe dojazdy i chodniki.

W tak odnowionym miejscu będą się odbywały zajęcia i imprezy dla dzieci i dorosłych, mieszkańców gminy, jak i turystów. Zaplanowane są m.in. festyn rodzinny z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, integracyjny wieczór dla dzieci i młodzieży – „Nie bój się szkoły!”, spotkanie z lokalnymi władzami z gminy Sabnie, sołtysami parafii i liderami kultury w powiecie pt. „Cudze chwalicie, swego nie znacie”, a także w listopadzie – wieczornica zaduszkowa – „Dlaczego kiedyś wystawiano Dziady?”.

Ta oferta jest skierowana jest zarówno do ludzi młodych, jak starszych – mówi ks. Piotr Arbaszewski, proboszcz parafii rzymsko-katolickiej w Zembrowie. Wszystkie zajęcia i imprezy będą odbywały się bezpłatnie i każdy będzie mógł wziąć w nich udział. Bo chodzi nie tylko o modernizację zabytku, ale przede wszystkim – o poszerzanie oferty kulturalnej powiatu, krzewienie wiedzy na temat jego historii i budowanie współpracy między jednostkami.

Umowa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na utworzenie Parafialnego Domu Kultury w Zembrowie została podpisana 17 kwietnia br. w Warszawie. Całkowity koszt tej inwestycji to prawie 860 tys. zł, 85 proc. pokryje UE.

 

gama 

m.gadecka@mazowszanie.eu 20-4-2015
ikonka jak dojechać

Źródło: mazovia.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text