Województwo mazowieckie

Parada świąteczna na rzecz Fundacji Hospicjum Onkologiczne Świętego Krzysztofa na Ursynowie
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 1 styczeń 2015-1 styczeń 2016
ilustracja

Fundacja Hospicjum Onkologiczne na warszawskim Ursynowie działa już od 25 lat. I jest to działalność niezwykle potrzebna, mająca bardzo ważny cel – godne życie bez bólu. 

Pod opieką ursynowskiego hospicjum znajduje się kilka tysięcy pacjentów. Wielu z nich korzysta z opieki placówki w swoich domach.

Jak wspominają przedstawiciele tego miejsca: Nasza Fundacja nie jest przytułkiem ani miejscem dla odrzuconych i bezdomnych. Nie oznacza rezygnacji z fachowej porady lekarskiej. Dzięki medycynie paliatywnej, pomocy psychologicznej i duchowej, pacjenci są w dalszym ciągu leczeni i żyją bez bólu (…) bez względu na to, ile im tego życia pozostało.

W swoich działaniach Fundacja dąży do poprawy komfortu życia swoich pacjentów. Ma również na celu uświadamianie ludziom istnienia hospicjów, a także uświadomienie im, że nie są to miejsca związane wyłącznie ze śmiercią.

I takie było właśnie przesłanie I Świątecznej Parady na Ursynowie zorganizowanej z inicjatywy Fundacji. Odbyła się ona 7 grudnia 2014 roku. Spod siedziby hospicjum duża kilkudziesięcioosobowa grupa ursynowian – młodych i starszych – przeszła ulicami ze śpiewem na ustach, świątecznymi hasłami i z pięknym przesłaniem świątecznym.

Gdy paradujący dotarli do StarLight Cafe przy al. KEN 60, rozpoczął się tam niezwykle kolorowy koncert zorganizowany we współpracy z Niepubliczną Szkołą Muzyczną Arte. Na scenie wystąpili utalentowani uczniowie tejże placówki, którzy zaprosili wszystkich uczestników imprezy w muzyczną świąteczną podróż. Były tańce, śpiewy, a przede wszystkim dużo radości.

Publiczność mogła również poczuć świąteczną atmosferę dzięki żeńskiemu zespołowi Lady be Good (pod kierownictwem Pauliny Zajkowskiej). Choć w dość okrojonym składzie, śpiewającym dziewczynom udało się rozbawić licznie zgromadzonych gości.

Koncert uświetnił także niezwykle energetyczny zespół Morpheus Saxophone Quartet, który zagrał znane przeboje w niepowtarzalnych aranżacjach. Szczególny entuzjazm wzbudził znany wszystkim utwór z filmu Różowa Pantera.

Podczas koncertu ogłoszono również zwycięzców plastycznego konkursu dla dzieci „Przyjaźń, radość, szczęście”, współorganizowanego z ursynowskim Przedszkolem nr 351 im. Wandy Chotomskiej. Wszystkie nadesłane prace można teraz licytować w internecie – dochód zasili konto Fundacji.

Patronatem medialnym imprezę objęły www.razem.tv, „Passa” oraz haloursynów.pl. Sponsorami nagród konkursowych zdecydowali się być: Multikino, Fundacja Pomocy Dzieciom „Dar serca” oraz www.ju-huu.pl.

Oby na tym się nie skończyło. Miejmy nadzieję, że Świąteczna Parada stanie się imprezą cykliczną i przez długi czas będzie przypominać mieszkańcom Ursynowa o sąsiedztwie niezwykle potrzebnego miejsca, prowadzonego przez wyjątkowe osoby. Miejsca, w którym można godnie dożyć swoich ostatnich dni.

Więcej informacji o Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa można znaleźć tu: http://www.fho.org.pl.

Anna Kapuścińska 31-1-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text