Pływali w Mławie
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 4-8 maj 2015
ilustracja

Dwa razy w roku Klub Pływacki Płetwal Mława organizuje na miejskim basenie zawody pływackie. W ubiegły weekend – 25 i 26 kwietnia odbyły się tu Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Mława. Zawodnicy Płetwala po raz kolejny nie zawiedli. W klasyfikacji drużynowej uplasowali się na trzecim miejscu. Następne zawody już jesienią.

Do Mławy przyjechało 440 zawodników z 40 klubów pływackich z całej Polski. Ostatecznie pierwsze miejsce zdobył Miejski Klub Pływacki WODNIK z Bielska Podlaskiego, drugie – Uczniowski Klub Sportowy KAPRY-APREXIM z Pruszkowa, a trzecie przypadło organizatorowi zawodów, czyli Klubowi Pływackiemu PŁETWAL MŁAWA.

Podczas rywalizacji mławscy pływacy wywalczyli aż 38 medali – 7 złotych, 17 srebrnych i 14 brązowych. Grono medalistów stworzyli: Maja Bużycka, Urszula Szymańska, Katarzyna Jaworska, Aleksandra Kowalska, Anna Powązka, Natalia Sapeda, Magdalena Rejniak, Paulina Butryn, Jakub Jaworski, Jakub Szczepański, Arkadiusz Aptewicz, Tymoteusz Łoboda, Bartosz Szczepański.

Oprócz medali na sportowców czekało losowanie nagród ufundowanych przez sponsorów imprezy. Do wygrania były rowery. Jeden  z nich – od Radia 7 – wylosowała Aleksandra Kowalska z mławskiego PŁETWALA. Natomiast drugi – ufundowany przez firmę ZIPP z Przasnysza – trafił do Jakuba Butrykiewicza z ORKI Iława.