Województwo mazowieckie

Płockie atrakcje wakacyjne dla dzieciaków
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 29 czerwiec-31 sierpień 2015
ilustracja

Plażowanie

Na miłośników plażowania czeka Zalew Sobótka, gdzie można bezpiecznie, pod okiem ratowników, skorzystać z kąpieli wodnych. Dodatkową atrakcją jest możliwość wypożyczenia rowerów wodnych oraz kajaków. Jeżeli pogoda nie dopisze, można popływać również w jednym z trzech dostępnych w Płocku basenów.

Place zabaw

Warto również wybrać się z dziećmi na nowoczesny plac zabaw, których w mieście ostatnio przybyło. Większość tych miejsc przeznaczona jest zarówno dla najmłodszych, jak i nastolatków. Obok huśtawek, karuzeli, zjeżdżalni, piaskownic i wielu innych sprzętów często znajdują się tam bowiem siłownie pod chmurką.

Na spotkanie ze zwierzętami

Wakacje to także doskonały czas, aby odwiedzić płockie ZOO. Na odwiedzających czeka tu wiele gatunków zwierząt. Organizowane będą również atrakcyjne imprezy, takie jak piknik rodzinny, podczas którego będzie można dowiedzieć się więcej o strzyżeniu owiec czy miodobraniu.

I jeszcze więcej...

W całym mieście w lipcu i sierpniu zaplanowano wiele wydarzeń dla dzieci i nastolatków. Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Książki i Bibliotek zorganizuje zajęcia w filiach Książnicy Płockiej oraz pikniki literackie. Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna zorganizuje dla dzieci i młodzieży półkolonie w zoo. Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy Jutrzenka Płock zaplanował on dla dzieciaków półkolonie sportowe. Taką sama formę spędzania wakacji zorganizuje Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „MUKS 21”. Treningi koszykówki zaplanowała Zorganizowana Grupa Basketu. Fundacja Angielski Dzieciom zorganizuje zajęcia z teatru połączone z językiem angielskim.

Płockie festiwale

Okres wakacyjny sprzyja także uczestników w licznych imprezach masowych. W okresie letnim w Płocku z całą pewnością ich nie zabraknie. Będzie Reggaeland, Audioriver, Summer Fall Festiwal, Noc Cygańska, Disco Lotnisko i kilka innych koncertowych propozycji. Podczas tych wydarzeń oprócz koncertów gwiazd zaplanowane są także atrakcje dla młodszych uczestników.

Zapraszamy więc dzieciaki do wspólnego spędzania wakacji w naszym mieście!

Joanna Gruchała - Kominek 29-6-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text