Województwo mazowieckie

Płocki e-policjant już działa
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 2 marzec 2015-31 maj 2020
ilustracja

Dobra wiadomość dla mieszkańców Płocka. Od poniedziałku działa nowa strona Komendy Miejskiej Policji – e-policjant. Za jej pomocą można informować funkcjonariuszy o najniebezpieczniejszych miejscach w mieście. Jednak nadal, aby zgłosić przestępstwo lub poprosić o szybką interwencję trzeba skorzystać z tradycyjnych rozwiązań.

E-policjant ma być łącznikiem pomiędzy płockimi policjantami a mieszkańcami miasta i powiatu. Chodzi o to, aby funkcjonariusze pojawiali się w tym miejscach, w których zdaniem mieszkańców jest to najbardziej potrzebne. Właśnie dlatego na portalu znajduje się mapa miasta i powiatu z podziałem na dzielnice i gminy. Można na niej zaznaczać miejsca, które są najbardziej niebezpieczne i w których policyjne patrole powinny być jak najczęstsze. Użytkownicy strony mogą wskazać rodzaj występującego w danym terenie zagrożenia. Dane te zostaną przeanalizowane przez funkcjonariuszy i będą uwzględniane podczas organizowania ich pracy.

Warto jednak pamiętać, że w ten sposób nie można złożyć zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, ani zgłosić interwencji.

Więcej na http://www.kwp.radom.pl/komenda-miejska-policji-w-plocku

AniKa

a.groszyk@mazowszanie.eu 5-3-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text