Województwo mazowieckie

Płocki Półmaraton Dwóch Mostów
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 23 marzec-23 wrzesień 2015
ilustracja

Biegnij, Płocku, biegnij...

Półmaraton zaplanowany jest na 13 września 2015 roku (niedziela). Uczestnicy wystartują z ratusza. Tu również, po pokonaniu dwóch mostów, zakończą bieg. Przewidziany dystans to 21097,5 m, na którego przebiegnięcie organizatorzy przewidzieli maksymalnie 3 godziny. Trasa biegu jest bardzo interesująca, ale również dość trudna. Jest wiele podbiegów, a na mostach zazwyczaj wiele silny wiatr.

Na miejsca, gotowi, START

Z zapisem trzeba się spieszyć, ponieważ w biegu może wziąć udział tylko 1000 osób. Zgłosić można się za pomocą formularza zamieszczonego na stronie www.pmplock.sts-timing.pl do 11 września 2015 roku do godz. 12.00. Po tej dacie zgłoszenia można dokonać w Biurze Zawodów. Za zapis na bieg pobierana jest opłata. Dziś wynosi ona 40 złotych, z czasem będzie rosła.

Kategorie

Uczestnicy będą klasyfikowani w następujących kategoriach: kategoria generalna mężczyzn, kategoria generalna kobiet, kategoria płocczanek i płocczan oraz w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn.

Nagrody, nagrody, nagrody

Każdy z zawodników otrzyma pamiątkową koszulkę i medal. Przewidziane są także nagrody pieniężne. Za pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej można otrzymać nawet 2000 złotych. W pozostałych kategoriach przewidziane są nagrody rzeczowe.

Jak było dawniej?

Pierwsza edycja biegu miała miejsce w 2012 roku. W poprzedniej edycji Półmaratonu Dwóch Mostów wystartowało 920 zawodników. Do mety dobiegło 750 osób. Mieszkańcy miasta mogli oglądać zmagania uczestników na wielkim telebimie ustawionym przed ratuszem.

Organizatorzy

Organizatorami tegorocznego biegu są: Urząd Miasta Płocka, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, Miejski Zespół Obiektów Sportowych oraz Centrum Widowiskowo – Sportowe. Więcej informacji na stronie www.polmaraton.plock.eu. 

Joanna Gruchała - Kominek 23-3-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text