Województwo mazowieckie

Płocki Bieg Wagarowicza
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 20 marzec-30 kwiecień 2015
ilustracja

Na miejsca, gotowi, START!

W tegorocznym Płockim Biegu Wagarowicza do mety dobiegło 833 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Bieg był podzielony na kategorie wiekowe, od których uzależniony był dystans. Młodsi uczestnicy mieli do przebiegnięcia 970 metrów, starsi zaś pokonali 1330 metrów. Do wygrania były nagrody rzeczowe, puchary, medale i pamiątkowe dyplomy.

Nie lada motywator

Uczestników biegu doskonale motywowała polska lekkoatletka Katarzyna Kowalska. Uczestniczka Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie i Londynie, specjalistka w biegach na 3000 metrów oraz biegach przełajowych, poprowadziła rozgrzewką i wystartowała cały bieg. Zastąpiła tym samym lekkoatletę i płocczanina Wojciecha Krokoszyńskiego, który dotychczas pełnił taką funkcję podczas poprzednich edycji tej wyjątkowej imprezy. 

W tym roku uczestnikom dopisała nie tylko pogoda, mieli także dodatkową atrakcję w postaci częściowego zaćmienia słońca.

Organizatorem biegu był Zespół Szkół nr 1 w Płocku oraz Miejski Zespół Obiektów Sportowych. Wyniki można znaleźć na stronie www.biegwagarowicza.krzywousty.pl.

 

 

Joanna Gruchała - Kominek 23-3-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text