Województwo mazowieckie

Płocka Politechnika świętuje 100-lecie Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 6 marzec-31 grudzień 2015
ilustracja

W 2015 roku mija 100 lat od rozpoczęcia niezależnej działalności Politechniki Warszawskiej, z wykładowym językiem polskim. W ramach obchodów Filia Politechniki w Płocku organizuje mnóstwo wydarzeń. Odbędą się koncerty, wykłady, konferencje, pikniki i bal.

Już 27 marca Politechnika Warszawska Filia w Płocku zaprasza maturzystów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych na Drzwi Otwarte. O godz. 10.30 w Auli Gmachu Głównego w Płocku, przy ul. Łukasiewicza 17 będzie można zapoznać się z ofertą dydaktyczną, zwiedzić uczelnię, spotkać się z doradcami zawodowymi, a także podziwiać pokazy Samorządu Studentów, kół naukowych i innych organizacji studenckich.

11 kwietnia w Państwowej Szkole Muzycznej w Płocku zorganizowany zostanie natomiast Koncert Galowy. Na scenie wystąpi Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej The Engineers Band pod batutą Dariusza Łapińskiego. W kwietniu odbędzie się także Bal Dyplomantów.

Maj będzie pełen przeróżnych rocznicowych atrakcji: 14–15 maja odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Uwarunkowania rozwoju regionalnego”. W dniach 22–24 maja płocka Politechnika zorganizuje zaś Juwenalia. Jak co roku nie zabraknie  na nich atrakcji – szczegóły będą znane niebawem. 28–29 maja uczelnia organizuje natomiast XXV Międzynarodowe Sympozjum im. Bolesława Krzysztofika Aqua 2015.

Na 2 czerwca szkoła zaplanowała piknik Samorządu Studentów i Kół Naukowych.

18 października w płockiej Katedrze będzie miał miejsce koncert Msza argentyńska Martina Palmeriego w wykonaniu Orkiestry Rozrywkowej Politechniki Warszawskiej The Engineers Band pod batutą Dariusza Łapińskiego.

W dniach 5–6 listopada zaplanowano Konferencję Naukową Doktorantów i Młodych Naukowców „Młodzi dla Techniki 2015”.

Rok jubileuszowy zakończy Seminarium Studenckiego Centrum Nauki „Nauka z pasją”.

Filia Politechniki Warszawskiej w Płocku – garść informacji

Filia Politechniki Warszawskiej w Płocku funkcjonuje od 18 kwietnia 1967 roku. W tym samym roku rozpoczął swoją działalność Oddział Wydziału Inżynierii Budowlanej. Rok później utworzono Oddział Wydziałów Mechanicznych. W 1970 roku powołano Oddział Wydziału Chemicznego. W 1976 roku powstały trzy instytuty, w miejsce dotychczasowych oddziałów, a tym samym uzyskano samodzielność w realizacji zadań dydaktycznych, naukowych, technicznych i ekspertyzowych. W 1983 roku Filię zamieniono w Ośrodek Naukowo-Dydaktyczny Politechniki Warszawskiej w Płocku. Od 1995 roku funkcjonuje tu także Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych. 20 marca 2002 roku Ośrodek Naukowo-Dydaktyczny zmienił nazwę na Politechnika Warszawska Szkoła Nauk Technicznych i Społecznych w Płocku. 21 grudnia 2011 roku uczelnia przyjęła nazwę Politechnika Warszawska Filia w Płocku. Składa się Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii oraz Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych.

 

Joanna Gruchała - Kominek 9-3-2015

Źródło www.pw.plock.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text