Województwo mazowieckie

Płocka Karta Familijna 3+
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 26 marzec-31 lipiec 2015
ilustracja

Powszechnie wiadomo, że utrzymanie dużej rodziny jest trudne. Tym bardziej jeżeli chcemy, aby dzieci i młodzież uczestniczyli w życiu kulturalnych i rekreacyjnym.

Komu przysługuje karta?

O uzyskanie karty mogą ubiegać się rodziny posiadające co najmniej 3 dzieci w wieku do 18 lat lub do 25 lat w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Warunkiem jest, aby rodziny te były zameldowane i mieszkały w Płocku. Nie mają tu znaczenia uzyskiwane dochody. Karta ta wydawana jest każdemu z członków rodziny z imienia i nazwiska.

Jak otrzymać kartę?

Należy złożyć odpowiedni wniosek do Urzędu Miasta Płocka. Wzór wniosku można dostać bezpośrednio w urzędzie lub pobrać ze strony www.plock.eu. Do wydania jest także w Punktach Obsługi Klientów Komunikacji Miejskiej w Płocku oraz Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Władze miasta mają 14 dni na wydanie karty.

Co trzeba jeszcze wiedzieć?

Karta jest ważna przez 1 rok, z możliwością jej przedłużenia. Kartę trzeba zawsze pokazywać z dokumentem tożsamości. Na stronie urzędu miasta widnieje aktualna lista firm i instytucji oferujących zniżki po okazaniu karty. Wśród nich między innymi płockie muzea, wybrane księgarnie, Płocki Ogród Zoologiczny, pływalnie miejskie, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, Płocka Orkiestra Symfoniczna i wiele innych. Miejsc tych ciągle przybywa.

Urząd Miasta Płocka zachęca do założenia karty i uzyskania płynących z niej korzyści.

Więcej informacji na stronie www.plock.eu

Joanna Gruchała - Kominek 26-3-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text