Województwo mazowieckie

Płock zaprasza na Piknik Europejski
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 2-31 maj 2015
ilustracja

9 i 10 maja 2015 roku Płock stanie się gospodarzem Pikniku Europejskiego. W tej roli jest już weteranem, ponieważ to już 17. edycja tego wydarzenia. Parada ulicami miasta, bieg, koncerty - to tylko nieliczne atrakcje, jakie będą czekały na uczestników imprezy. Będzie się działo!

Impreza rozpocznie się korowodem dzieci i młodzieży, który przejdzie ulicami Płocka. Uczniowie zaprezentują się w strojach z różnych państw. W poprzedniej edycji w paradzie uczestniczyło 2 tysiące osób. Przystankiem kończącym paradę będzie Stary Rynek. Tu dzieci i młodzież przedstawią poszczególne partnerskie państwa europejskie. Na zakończenie pierwszego dnia za scenie pojawi się gwiazda dnia - Sylwia Grzeszczak.

Drugi dzień pikniku rozpocznie się „Biegiem europejskim”, którego trasa będzie wiodła wokół Parku Północnego. W godzinach popołudniowych w ogródku Miejskiego Zespołu Obiektów Sportowych odbędzie się natomiast koncert miejscowych grup rockowych, a także uroczyste sadzenie drzewek w Alei Roguckiego. Dodatkową atrakcją będzie wystawa fotograficzna w Domu Darmstadt zatytułowana „Fort Wayne i jego mieszkańcy”.

Po raz kolejny odbędzie się konkurs dla uczniów. Główna nagroda to 20 tysięcy na wycieczkę szkolną. Oceniane będą rezultaty rywalizacji w plenerowej grze europejskiej, parady europejskiej oraz prezentacji kraju na Starym Rynku, a także występy na scenie. W zeszłym roku zwycięzcy pojechali na wycieczkę do Możejek.

Piknik będzię okazją do poznania bliżej wszystkich miast partnerskich Płocka: Darmstadt (Niemcy), Fort Wayne (USA), Forli (Włochy), Możejek (Litwa), Nowopołock (Białoruś), Auxerre (Francja), Bielc (Mołdawia), Loznica (Serbia), Thurrock (Wlk. Brytania), Mytiszczi (Rosja), Huai'an (Chiny), Plewen (Bułgaria), Żytomierz (Ukraina). Oprócz tego zaproszeni zostali także przedstawiciele Rustawi (Gruzja), Bayanzurkh (Mongolia) oraz  Bułgarii i Serbii.

Tegoroczny piknik będzie także szansą na świętowanie 25-lecia współpracy partnerskiej Płocka i amerykańskiego miasta Fort Wayne oraz 15-lecia współpracy z Bielcami w Mołdawii i Auxerre we Francji.

Piknik Europejski zostanie zorganizowany przez Miasto Płock oraz Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki przy udziale Młodzieżowego Domu Kultury im. Króla Maciusia I i Książnicy Płockiej.

Joanna Gruchała - Kominek 2-5-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text