Województwo mazowieckie

Płock zaprasza na Noc Muzeów
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 8 maj-2 czerwiec 2015
ilustracja

16 maja 2015 roku obchodzona jest Europejska Noc Muzeów. W Polsce do obchodów przyłączyło się kilkadziesiąt miast, w tym także Płock. 

Poniżej przedstawimy ofertę kilku miejsc, które można zwiedzić podczas Nocy Muzeów w Płocku.

Muzeum Mazowieckie - w miejscu tym zaplanowana jest „Noc Skamandrytów”. Przedstawienie w wykonaniu aktorów płockiego teatru z całą pewności zachwyci oglądających. Muzeum proponuje także wystawy secesji i art déco i X wieków Płocka oraz pamiątek związanych z postacią Józefa Piłsudskiego.

Muzeum Żydów Mazowieckich - tu zaplanowany jest pokaz świętej szafy aron ha-kodesz. Odwiedzający będą mogli skosztować także kawy po żydowsku serwowanej przez restaurację Estera.

Muzeum Diecezjalne - muzeum zaplanowało widowisko pojedynku szlacheckiego. Będzie ono miało miejsce na Dziedzińcu Opactwa Pobenedyktyńskiego od godz. 18.30 do 21.30. Pokaz zaprezentuje Chorągiew Husarska Koronna Ziemi Mazowieckiej. Kolejną atrakcją będą warsztaty ikonopisarskie. Zwiedzający będą mogli także obejrzeć wystawy stałe mieszczące się w Opactwie Pobenedyktyńskim i Starym Muzeum.

Płocka Katedra – bazylika zostanie otwarta dla zwiedzających o godzinie 20.00, kiedy to wszystkim zainteresowanym sekrety tego miejsca wyjawi proboszcz parafii ksiądz Stefan Cegłowski.

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego – płocka Melpomena przygotowała nocne zwiedzanie teatru. Uczestnicy będą mogli poznać to miejsce od kulis. Start o godzinie 22.00 za okazaniem bezpłatnej wejściówki, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

Kino za Rogiem – kino zaplanowało nocne pokazy filmów. Odbędą się projekcje następujących tytułów: „Pan Patyk się żeni” (2010), „Zakochani w Rzymie” (2012), „Casanova po przejściach” (2013).

Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Stanisława Małachowskiego – szkoła proponuje zwiedzanie nowo powstałego muzeum mieszczącego się w piwnicach budynku. Goście będą mogli zobaczyć 3 mieszczące się tu ekspozycje ukazujące dzieje szkoły i miasta od czasów powstania liceum. Start o godzinie 18.00.

Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego – biblioteka zaplanowała nocny przegląd fotografii, filmów, tekstów i opowieści związanych z czasami PRL-u.

Płocka Galeria Sztuki – w miejscu tym zaplanowana jest wystawa fotografii Elżbiety Dzikowskiej „Z bliska i z daleka”. Będzie także część muzyczna nocy czyli koncert muzyki elektronicznej.

Ratusz – tu będzie można zobaczyć zakątki Ratusza oraz gabinet Prezydenta Miasta Płocka.

Wieża Ciśnień – zwiedzający będą mieli okazje zobaczyć wernisaż wystawy fotografii Roberta Densta. Uczestnicy dowiedzą się także jaka jest historia tego miejsca.

Zespół Szkół Ekonomiczno-Kupieckich im. Ludwika Krzywickiego – w ramach Nocy Muzeów szkoła przedstawi stare fotografie, kroniki szkolne i stare dzienniki lekcyjne. Zaproponuje także film o okresie powojennym.

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna zorganizuje nocne zwiedzania Starego Miasta z przewodnikiem.

Źródło: Płocka Organizacja Turystyczna. www.turystykaplock.eu.

Joanna Gruchała - Kominek 8-5-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text