Województwo mazowieckie

Płock uzyskał fundusze unijne
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 11 lipiec-31 sierpień 2015
ilustracja

Prawie 22 miliony złotych unijnych pieniędzy popłynie do Płocka. Wykorzystane zostaną na realizację dwóch projektów - jeden związany z infrastrukturą drogową, drugi z remontem budynku biblioteki. Umowa został podpisana, czekamy na realizację.

Dzięki unijnemu wsparciu rozbudowana zostanie ul. Dobrzyńska i nastąpi budowa ul. Traktowej oraz remont zabytkowej siedziby Książnicy Płockiej. Prace będą polegały na rozbudowie ul. Dobrzyńskiej, w ramach której powstaną zostaną trzy ronda umiejscowione na skrzyżowaniach z ul. Traktową i Maszewską, z ul. Dobrzyńską i Medyczną oraz z ul. Zglenickiego. Kolejnym elementem prac będzie budowa ul. Traktowej, która w tym momencie jest drogą gruntową. Docelowo powstanie jezdnia szeroka na 7 metrów z chodnikiem i ścieżką rowerową. Będzie tu również rondo na skrzyżowaniu z ul. Szpitalną. Prace muszą zostać zakończone i rozliczone do końca bieżącego roku.

Wartość tej inwestycji to 24 miliony 415 tysięcy złotych, z czego wkład z Unii Europejskiej stanowi prawie 21 milionów złotych.

Drugi projekt to wyremontowanie elewacji i dachu zabytkowego budynku Książnicy Płockiej. Nowością będzie wybudowanie czytelni, która zostanie umiejscowiona w ogrodzie. Biblioteka zyska więc miejsce interesujące dla czytelnika, który będzie mógł korzystać z książek na świeżym powietrzu. Z cała pewnością z możliwości takiej skorzysta nie jeden mieszkaniec miasta.

Koszt projektu to prawie 840 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie unijne wyniesie ponad 713 tysięcy złotych.

Umowę na dofinansowanie w imieniu marszałka województwa podpisał Waldemar Kuliński, sekretarz Województwa Mazowieckiego. Pieniądze te zostały przyznane w ramach starej perspektywy 2007-2013. 

Joanna Gruchała - Kominek 11-7-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text