Województwo mazowieckie

Płock ograniczy ruch tirów
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 26 marzec-30 czerwiec 2015
ilustracja

Już od czerwca w Płocku będzie mniejszy ruch tirów. W mieście zostaną wyznaczone strefy do których wjazd możliwy będzie tylko z specjalnymi identyfikatorami. Wszystko to za sprawą projektu Budżetu Obywatelskiego Płocka – STOP TIROM. Właściciele ciężarówek spieszcie się ze składaniem wniosków, gdyż na ich weryfikacje trzeba poczekać.

Ograniczenie te będzie dotyczyło ruchu pojazdów przewożących towary niebezpieczne, pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 16 ton, pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 8 ton.

Aby móc poruszać się w określonych strefach, niezbędne będzie uzyskanie zezwolenia. Specjalne wydane identyfikatory należy umieszczać za szybą samochodu tak, aby były widoczne. Wydawane będą cztery rodzaje identyfikatorów: C16, C8 i N16  i N w zależności od rodzaju pojazdu. Wydawane są one na okres 12 miesięcy, bez pobierania opłat przez urząd.

 Od 30 marca rusza przyjmowanie wniosków o wydanie wspomnianych identyfikatorów, w których należy podać dane pojazdu oraz określić rodzaj działalności wnioskującego, miejsce wjazdu do strefy i wyjazdu z niej, godziny przejazdu, adres miejsca docelowego oraz uzasadnienie konieczności wjazdu do stref. Wnioski należy składać w Urzędzie Miasta Płocka (Biuro Obsługi Klienta).

Przypomnijmy, że Projekt Budżetu Obywatelskiego 2013 „Stop Tirom” złożyli Inez i Piotr Gryszpanowicz. W głosowaniu obywateli uzyskał on 2685 głosów. Już w 2013 roku projektem zajął się miejski Pełnomocnikowi ds. Transportu Publicznego i Inżynierii Ruchu Drogowego, który dostosował go do płockiej sytuacji drogowej.

Wnioski można pobrać ze strony www.plock.eu. Tu została także opublikowana gotowa mapa ograniczeń w ruchu. Więcej informacji pod numerem telefonu 024 367 08 32, pod adresem www.plock.eu lub bezpośrednio w Urzędzie Miasta.

Joanna Gruchała - Kominek 26-3-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text