Województwo mazowieckie

Płock będzie miał swoją ściankę
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 16 marzec-30 kwiecień 2015
ilustracja

Centrum wspinaczkowe zostanie zorganizowane w Orlen Arenie. Znajdą się tam ścianki wspinaczkowe zarówno dla tych początkujących wspinaczy, jak i dla tych dużo bardziej doświadczonych. Stanie tam ścianka o wysokości 7,65 do 11 metrów, która będzie wyposażona w linę asekuracyjną, oraz ścianka o wysokości 4,5 metrów przeznaczona do boluderingu.

Boludering to wspinaczka po zazwyczaj wolnostojących, kilkumetrowych blokach skalnych bez użycia asekuracji liną. Na powstanie centrum zostało przeznaczonych około 400 metrów kwadratowych.

„Centrum wspinaczkowe powstanie w niewykorzystanej do tej pory części hali Orlen Arena. Jestem przekonany, że centrum będzie atrakcją nie tylko sportową dla mieszkańców Płocka, ale także atrakcją turystyczną dla odwiedzających miasto” – powiedział prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski.

Do tej pory jedyną ścianką wspinaczkową w Płocku był panel znajdujący się w Hali Sportowej na Osiedlu Borowiczki. Jej wysokość to 9,3 metra. Jednocześnie może z niej korzystać 6 osób. Jednakże dla doświadczonych wspinaczy jest ona dość prosta. Inna najbliższa ścianka znajduje się w oddalonym od Płocka o 35 kilometrów Sierpcu. Najbardziej zainteresowane powstaniem nowej ścianki jest Płockie Towarzystwo Wspinaczkowe, które od wielu lat postulowało powstanie takiego miejsca.

W realizacje nowego centrum zaangażowało się wiele instytucji między innymi: samorząd Płocka, CWS Orlen Arena, Płocki Klub Wysokogórski i Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna w Płocku. Planowany termin uruchomienia centrum to czerwiec bieżącego roku.

Budowa ścianki zrealizowana zostanie w ramach projektu: „Powiększenie kompleksowej oferty turystycznej Centrum Widowiskowo – Sportowego Orlen Arena w Płocku poprzez utworzenie centrum wspinaczkowego”. Całkowita wartość projektu to 862 000,00 zł, z czego wysokość dofinansowania unijnego wynosi 646 500,00 zł.

Joanna Gruchała - Kominek 16-3-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text