Województwo mazowieckie

Płoccy Nightskaterzy rozpoczęli kolejny sezon
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 25 maj-30 czerwiec 2015
ilustracja

Płoczczanie! Na rolku!

Grupa blisko trzystu osób spotkała się przy Orlen Arenie po to, aby wyruszyć w miasto - oczywiście na rolkach. Na miejscu organizatorzy przeprowadzili wspólny trening i rozgrzewkę przy Skate Arenie. Następnie różnobarwny orszak osób w bardzo różnym wieku - począwszy od dzieci a skończywszy na osobach w dość sędziwym już wieku - przejechał ulicami miasta. Trasa jazdy była dość długa. Do przejażdżki przyłączyli się także rowerzyści oraz deskorolkarze.

Nightskating? Z czym to się je?

Nightskating to zorganizowane zbiorowe przejazdy rolkarzy ulicami miasta. Fani tego sportu spotykają się w miejscu zbiórki i udają się na wspólną wieczorną przejażdżkę. Mogą w ten sposób oderwać się od codziennych spraw i spojrzeć na swoje miasto z nieco innej perspektywy. Tempo każdego przejazdu jest spokojne, tak aby mogli w nim wziąć udział ludzie w różnym wieku. Zazwyczaj imprezie towarzyszy muzyka i inne dodatkowe atrakcje. Miłośnicy jazdy na małych kółkach zyskali swój sposób na uprawianie tego sportu i dobrą zabawę. Jest mało miejsc, w których rolkarze mogą oddać się swojej pasji. Skateparki powstają głównie z myślą o deskorolkach, a tory do jazdy szybkiej są rzadkością. Przejazdy odbywają się zawsze nocą, aby nie utrudniać ruchu pojazdów.

Korzenie Nightskatingu sięgają roku 1989. Pierwsze nocne jazdy pojawiły się w San Francisco. Niebawem pomysł wspólnej jazdy objął inne miasta. Najliczniejsze imprezy gromadzą nawet kilkadziesiąt tysięcy rolkarzy.

Gdzie na nocne rolkowanie?

W Europie imprezy Nightskating pojawiają się w szczególności w Paryżu, Londynie, Monachium, Berlinie oraz Warszawie. Pomysł ten do Polski przybył w 2009 roku. Oprócz stolicy jest kilka miast, w których organizowane są wspólne nocne przejazdy na rolkach, m.in. Grudziądz, Bydgoszcz, Piaseczno, Konstancin-Jeziorna, Katowice, Chełmn, Konin, Kraków, Lublin, Radom.

Źródło: www.nightskating.org.pl.

Joanna Gruchała - Kominek 25-5-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text