Województwo mazowieckie

Otwock: bieganie integruje
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 16 lipiec-7 wrzesień 2015
ilustracja

Już za niespełna dwa miesiące, 6 września br., otwockie ulice zapełnią się miłośnikami joggingu. Wszystko za sprawą odbywającego się tu X Otwockiego Integracyjnego Biegu Ulicznego. Organizatorzy gwarantują dobrą zabawę, niezapomniane emocje i cenne nagrody. Najszybsi powalczą o Puchar Prezydenta Miasta Otwocka.

Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 5400 m w czasie nie dłuższym niż 60 minut. Wystartują w samo południe z parku miejskiego przy ul. Filipowicza. Trasa (pętla) będzie przebiegała ulicami: Filipowicza, Poniatowskiego, Pułaskiego, Armii Krajowej, Narutowicza, Andriollego, Pułaskiego, Filipowicza. Meta będzie usytuowana dokładnie w tym samym miejscu, co start.

Rywalizację podzielono na cztery kategorie wiekowe: szkoły podstawowe (dziewczęta i chłopcy od 12 lat), gimnazja (dziewczęta i chłopcy do lat 16), weterani 60+ (kobiety i mężczyźni) oraz OPEN dla kobiet i mężczyzn.

Aby wziąć udział w biegu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronach: www.otwock.pl i www.tkkf-otwock.org.pl . Istnieje też możliwość rejestracji dopiero w dniu zawodów w godzinach 9.00 – 11.00, w punkcie mieszczącym się w alei głównej parku miejskiego. Tu też będą wydawane pakiety startowe. Każdy zawodnik otrzyma koszulkę, numer startowy, medal oraz chip umożliwiający pomiar czasu w specjalnych punktach rozmieszczonych na trasie biegu.

Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz weterani są zwolnieni z opłaty startowej. Zawodnicy startujący w kategorii OPEN muszą wnieść stosowną opłatę. Jest ona uzależniona od miejsca zamieszkania zawodnika oraz terminu wpłaty. Wysokość opłaty dla mieszkańców Otwocka wynosi 20 zł, dla pozostałych osób – 30 zł. Natomiast opłata startowa wnoszona w dniu zawodów będzie wynosiła 50 zł.

Jest o co walczyć. Oprócz nagrody głównej – Pucharu Prezydenta Miasta Otwocka – młodsi zawodnicy otrzymają trofea. Natomiast zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn startujących w kategorii OPEN przewidziano nagrody finansowe: I miejsce – 500 zł, II miejsce – 400 zł, III miejsce – 300 zł, IV miejsce – 200 zł i V miejsce – 100 zł.

Ponadto organizatorzy przewidzieli dla zawodników bezpłatny posiłek regeneracyjny. W menu znajdą się grochówka, kiełbasa, kawa i herbata. Na mecie każdy może liczyć też na butelkę wody.

Elcia

e.albrechcinska@mazowszanie.eu 16-7-2015

Źródło: www.otwock.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text