Województwo mazowieckie

Otwarta przestrzeń dla pomysłów mieszkańców Wołomina
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 15 lipiec 2015-30 wrzesień 2016
ilustracja

Wołomin ma miejsce, w którym każdy pasjonat może poprowadzić swoje zajęcia. To typowy klub sąsiedzki o nazwie „Dom Otwarty” - miejsce, które może za darmo posłużyć wszystkim mieszkańcom gminy.

„Dom Otwarty" – czyli dom dla inicjatyw społecznych to inicjatywa fundacji „Mamy Wołomin”. Przestrzeń budynku przy ul. Prądzyńskiego w Wołominie  została przeznaczona dla mieszkańców, którzy mają ciekawe pomysły i potrzebują miejsca, w którym mogą je realizować.

Zasada jest prosta – fundacja nie pobiera opłat za to, że ktoś korzysta z jej powierzchni, ale też nie płaci osobom organizującym wydarzenia. To wolna przestrzeń, z której mają przede wszystkim korzystać mieszkańcy Wołomina.

W pomieszczeniu chętni do prowadzenia zajęć mają do dyspozycji krzesła, stoły, flipchart oraz artykuły papiernicze. W ramach tego projektu obecnie prowadzonych jest kilka wydarzeń – jak Inicjator Aktywności, czyli spotkania z zakresu poszukiwania środków na działania organizacji pozarządowych (NGO). Poza tym odbywają się tu wydarzenia Fundacji Mamy Wołomin, podczas których rodzice wspólnie z najmłodszymi pociechami  mogą spędzić aktywnie czas.

Szczegółowe informacje o odbywających się zajęciach, ale też informacje o tym, jak można w tej przestrzeń i zrealizować własne zajęcia i podzielić się swoją pasją, dostępne są na stronie: www.mamywolomin.pl.

(mech)

h.maliszewska@mazowszanie.eu 20-7-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text