Województwo mazowieckie

Ostrołęckie inwestycje na ostatniej prostej
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 27 maj-11 czerwiec 2015
ilustracja

Przy trzech inwestycjach zleconych przez miasto Ostrołęka trwają intensywne prace. Zgodnie z planem realizowana jest inwestycja dotycząca małej sali kinowej, remont hali sportowej na Wojciechowicach oraz budowa nowego segmentu Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego.

   Mała sala kinowa w Ostrołęckim Centrum Kultury jest na ukończeniu. Prace wkroczyły już w etap wykończeniowy, zarówno na zewnątrz budynku centrum, jak i wewnątrz sali. Na zewnątrz prowadzone są roboty przy elewacji i zewnętrznej klatce schodowej. W środku sali kinowej zamontowano już większość osprzętu, ku końcowi dobiegają remont podłóg, korytarzy oraz montowanie paneli sufitowych. W fazie wykończeniowej jest również zaplecze administracyjne, sanitarne, sala projekcyjna i sala widowiskowa. W niedalekiej przyszłości rozpocznie się montaż balustrad na schodach oraz windy. Po wykonaniu wszystkich tych pracy planowane jest już zamontowanie projektora z systemem nagłośnienia oraz foteli dla widzów. Miasto informuje, że odbiór sali będzie mieć miejsce najprawdopodobniej w końcu czerwca. Łączny koszt budowy zgodnie z rozstrzygniętym przetargiem wyniesie około 3 mln zł. Całą kwotę pokryje z własnego budżetu Urząd Miasta Ostrołęka.

   Siedziba Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego przy ulicy Traugutta w Ostrołęce może już pochwalić się nowym skrzydłem w budynku. Nowe skrzydło zostało wybudowane w taki sposób, by nie odróżniało się od pozostałej części siedziby. Przebudowano również chodnik,  stary, wysłużony budynek gospodarczo – garażowy zastąpiono nowym. Oddanie do użytku nowego skrzydła SOSzW planowane jest na koniec lipca, a kolejnym etapem prac będzie gruntowny remont starej jego części. Środki na wyczekiwany remont ośrodka pochodzą z Urzędu Miasta Ostrołęka i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (blisko 2,5 mln zł). Koszt wykonywanych prac szacuje się na ponad 3,5 mln  zł.

   Najstarsza hala sportowa w Ostrołęce już od wielu lat wymagała kompleksowej odbudowy. Obecnie zaawansowanie prac urząd ocenia na ok. 60 %. Zakończono już wymianę instalacji grzewczej, elektrycznej i wodnokanalizacyjnej. Na ukończeniu znajdują się roboty związane z pracami tynkarskimi, malarskimi i posadzkowymi. W budynku wymienione zostały okna i drzwi. Na ukończeniu jest także remont  pomieszczeń administracyjnych oraz łazienek. Prowadzone są intensywne przygotowania do najważniejszej z prac – renowacji płyty głównej hali, w planach jest cyklinowanie i lakierowanie parkietu. Dodatkowo zabiegu odmładzającego doświadczą trybuny. Koniec prac jest przewidywany na połowę lata. Miasto Ostrołęka na remont hali przy ulicy Partyzantów otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, wysokość dotacji to 865 tys. zł, co stanowi prawie połowę kosztów całego zadania.

Jarosław Berk

Jarosław Berk 28-5-2015

http://epowiatostrolecki.pl/2014/07/10/nasze-sprawy/hala-sportowa-wojciechowicach-zostanie-wyremontowana-sie-zmieni,53621/

http://www.eostroleka.pl/ostroleka-mala-sala-kinowa-coraz-blizej,art47328.html

Fot 1. Mała sala kinowa, UM Ostrołęka

Fot 2. Nowe skrzydło SSOS-W, UM Ostrołęka

Fot 3. Prace tynkarskie w hali przy ulicy Partyzantów, UM Ostrołęka

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text