Województwo mazowieckie

Ostoja polskości
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 15 marzec-31 lipiec 2015
ilustracja

Wojna polsko-bolszewicka i życie codzienne mieszkańców północno-wschodniego Mazowsza w 1920 r. – to główny temat konkursu dla gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych, ogłoszonego przez Ostrowskie Stowarzyszenie „Ludzie z pasją”. Szkoły mogą zgłaszać uczestników konkursu do 20 marca.

Konkurs historyczny „Dwór Lutosławskich w Drozdowie – ostoja polskości” odbywa się już po raz drugi. Formuła konkursu angażuje szkoły do aktywnego udziału w przygotowaniu uczniów do konkursu. To właśnie szkoły – gimnazja i placówki ponadgimnazjalne, zgłaszają uczestników konkursu (do 20 marca). Następnie mają dwa miesiące, aby ich przygotować. Uczniowie powinni dysponować wiedzą z przesłanej przez organizatorów specjalnej prezentacji multimedialnej, opracowanej przez Muzeum Przyrody w Drozdowie, a także znać wspomnienia Izabeli Wolitkowskiej z Lutosławskich pt. „Bolszewicy w polskim dworze” oraz informacje zawarte na stronie internetowej Muzeum Przyrody w Drozdowie. Głównym tematem konkursu jest wojna polsko-bolszewicka w 1920 r. oraz życie codzienne mieszkańców północno-wschodniego Mazowsza w tamtym czasie.

Konkurs odbędzie się w połowie maja br. na terenie szkół biorących udział w konkursie. Nagrodą główną jest wyjazd do Muzeum Przyrody w Drozdowie, a także książki i dyplomy. Laureatów poznamy w czerwcu.

Organizatorem konkursu jest Ostrowskie Stowarzyszenie „Ludzie z pasją”, współorganizatorami: Muzeum Przyrody w Drozdowie, Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka i Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej.

AniKa

a.groszyk@mazowszanie.eu 15-3-2015

Więcej na www.ludziezpasja.vixo.pl oraz www. muzeum-drozdowo.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text