Województwo mazowieckie

Odpowiedzialnie o zwierzętach na wsi - konkurs plastyczny
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 4-14 marzec 2015
ilustracja

Na uczniów szkół podstawowych czeka ciekawy konkurs plastyczny pod hasłem „Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki!”.  To idealna okazja do rozwijania swoich talentów, ale też do uczenia dzieci, jak bezpiecznie współistnieć ze zwierzętami na wsi.

To kolejna edycja konkursu organizowanego przez KRUS. W tym roku akcent postawiony jest na  bezpieczeństwo pracy przy obsłudze zwierząt gospodarskich. Aby szkoła mogła wziąć udział w konkursie, musi zgłosić się do 10 marca br. do właściwej miejscowo Placówki Terenowej KRUS.

Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej w formacie A-3, której temat związany będzie z zapobieganiem wypadkom z udziałem zwierząt gospodarskich. Uczniowie mogą wykonać pracę w dowolnej technice, ale organizator zastrzega sobie, by były to trwałe materiały, które nie zniszczą się podczas transportu.

Uczniowie szkół podstawowych będą oceniani w podziale na dwie kategorie wiekowe: pierwsza grupa – klasy 0-III, druga grupa – klasy IV-VI. 

Konkurs przebiega w dwóch etapach – wojewódzkim i centralnym. Może być – i na Mazowszu jest poprzedzony dodatkowo etapem powiatowym. Na laureatów każdego z etapów czekają nagrody. Prace plastyczne laureatów trzech pierwszych miejsc etapu wojewódzkiego z każdej kategorii wiekowej konkursu wezmą udział w eliminacjach centralnych. 

Poza rozwijaniem talentów plastycznych dzieci i ich wrażliwości estetycznej, uwrażliwia się je również na odpowiedzialne traktowanie zwierząt. 

Szczegółowe informacje, w tym regulamin dostępne są na stronie: www.krus.gov.pl w zakładce konkursy. Dodatkowo informacji o konkursie udzielają powiatowe oddziały KRUS-u.

(mech)

h.maliszewska@mazowszanie.eu 4-3-2015

Źródło: www.krus.gov.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text