Województwo mazowieckie

Odjazdowy Bibliotekarz
ikonka - drukuj drukuj
 • ikonka 14 czerwiec-31 lipiec 2015
ilustracja

Odjazdowy Bibliotekarz to akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miasto lub okolicę, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić wiosenne popołudnie w gronie osób o podobnych pasjach. Cel - promocja czytelnictwa i zdrowego trybu życia. Efekt - dobra zabawa.

Akcja z roku na rok zwiększa swój zasięg. W 2014 r. zorganizowano ponad 240 lokalnych edycji imprezy. We wszystkich rajdach w Polsce wzięło udział ponad 10 tys. osób. W tym roku organizatorzy liczą na jeszcze większą liczbę uczestników i odjazdowe przejazdy także w innych krajach.

Organizatorem może być każdy chętny. Jesteś bibliotekarzem, czytelnikiem, aktywnym rowerzystą lub po prostu masz ochotę zorganizować ciekawą akcję w swojej miejscowości? Namów innych lub nawiąż współpracę z instytucjami ze swojej okolicy i zorganizujcie Odjazdowego Bibliotekarza u siebie!

Zgłoszenia (poprzez formularz) są zbierane od połowy kwietnia, a cała kampania trwać będzie od początku maja do końca lipca 2015 r. Może ona przybierać różnorodne formy (z zachowaniem tradycji przejazdu rowerowego). Liczy się  pomysłowość. Poniżej znajdziecie kilka inspiracji do wykorzystania. Można też na ich podstawie stworzyć własne propozycje dodatkowych atrakcji towarzyszących Odjazdowemu Bibliotekarzowi.

III łosicka edycję ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz” organizowana przez Bibliotekę Pedagogiczną odbędzie się już w najbliższą niedzielę 14 czerwca o godz. 15.00.

W ramach projektu Organizatorzy zaproponują przejazd barwnego korowodu rowerzystów przez centrum miasta oraz imprezę plenerową pod Biblioteką Pedagogiczną. W programie przewidziana wspólna biesiada przy ognisku, konkursy i animatorzy zabawy. Każdy z uczestników zostanie wyposażony w pomarańczową kamizelkę odblaskową, identyfikator, napój na drogę i chorągiewki. Wzorem lat ubiegłych uczestnicy po zarejestrowaniu wypełniają kupony, które stają się losami w loterii fantowej. W puli nagród tradycyjnie znajdą się różnego rodzaju gadżety, min. kubeczki, koszulki, książki, zabawki, aktówki i inne drobiazgi.
Planowana trasa przejazdu obejmować będzie następujące ulice:

 • Start 14 czerwca, godz. 15.00: Biblioteka Pedagogiczna ul. Krasickiego 1;
 • ul. Krasickiego w kierunku ul. Kolejowej;
 • ul. Kolejowa w kierunku ronda;
 • ul. Piłsudskiego  w kierunku ul. Rynek;
 • ul. Rynek dwa okrążenia ronda;
 • ul. Bialska w kierunku ul. Targowa;
 • ul. Targowa w kierunku ul. Leśna;
 • ul. Leśna w kierunku ul. Międzyrzecka;
 • ul. Międzyrzecka w kierunku ul. Rynek;
 • ul. Rynek okrążenie ronda;
 • powrót na ul. Krasickiego, ulicami Piłsudskiego, rondo, Kolejowa.

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Łosic i okolic do udziału w tym ciekawym przedsięwzięciu kulturalno-integracyjnym. Dobra zabawa i ciekawe atrakcje gwarantowane.

Radosław Strzaliński

r.strzalinski@mazowszanie.eu 10-6-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text