Województwo mazowieckie

Od pasji do biznesu czyli Nalewki Staropolskie Karola Majewskiego
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 14-31 maj 2015
ilustracja

Nalewki Staropolskie są produktem bardzo dobrze znanym konsumentom. Można ich spróbować można między innymi w Atelier Amaro Wojciecha Modesta Amaro, Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Kancelarii Prezydenta RP oraz restauracji u Fukiera Magdy Gessler. Więc czy trzeba lepszej rekomendacji tych wyrobów?

Nalewki Staropolskie tworzone są dzięki ogromnej wiedzy oraz pasji Karola Majewskiego. Doświadczenie blisko czterdziestoletnie i determinacja pozwoliły na przeistoczenie hobby w biznes.
Proces produkcji nalewek należy do długotrwałych i wymaga wiele cierpliwości oraz ogromnej precyzji. W pierwszym stadium nalewki poddawane są dojrzewaniu na słońcu. W tym czasie z owoców wydobywa się pełen bukiet smaków i aromatów. Kolejnym etapem jest leżakowanie w niskich temperaturach przez kilkanaście miesięcy. Ostatnim procesem jest filtracja i rozlanie nalewek do butelek. Długi czas wyrabiania produktu sprawia, iż zalicza się on do ekskluzywnych i niszowym na rynku alkoholi. Nalewki Staropolskie dzięki swojej wysokiej jakości rekomendowane są przez Slow Food a także są Laureatami Nagrody Godła Teraz Polska, otrzymały również wiele nagród i wyróżnień w festiwalach nalewek. 


„Nalewki Staropolskie tworzymy domowym tradycyjnym sposobem, niezmienionym od XVIII wieku. Owoce pochodzą z małych wiejskich sadów, ekologicznych upraw, leśnych polan. Preferujemy dzikie odmiany, często zapomniane, jak na przykład Ałycza (śliwa wiśniowa), rajskie jabłuszka, pigwowiec zwyczajny z Borów Tucholskich, tarnina z Bieszczad i Gorców. Nalewki leżakują przez wiele lat w słojach i gąsiorach w chłodnych i ciemnych piwnicach w temperaturze 7oC - 13oC. Minimalny czas oczekiwania to trzy lata. Nie dodajemy żadnych esencji zapachowych, barwników, poprawiaczy. Niezwykłe, naturalne aromaty, barwy i smaki nalewek osiągamy trzymając się starych receptur i przepisów.” – zapewnia właściciel.


Obecnie w ofercie Nalewek Staropolskich znajdują się:


Nalewka wiśniowa wykwintna – o zawartości alkoholu w wysokości 30 % oraz pojemności 200 i 350 ml., rocznik 2006.
Nalewka wiśniowa tradycyjna - o zawartości alkoholu w wysokości 25 % oraz pojemności 200 i 350 ml., rocznik 2007.
Nalewka wiśniowa pomarańczowa - o zawartości alkoholu w wysokości 30 % oraz pojemności 200 ml., rocznik 2007.
Nalewka śliwkowa wiśniowa - o zawartości alkoholu w wysokości 30 % oraz pojemności 200 i 350 ml., rocznik 2007.
Nalewka z czarnej porzeczki - o zawartości alkoholu w wysokości 25 % oraz pojemności 200 i 350 ml., rocznik 2007.
Nalewka z tarniny - o zawartości alkoholu w wysokości 25 % oraz pojemności 200 i 350 ml., rocznik 2007.
Nalewka z ałyczy - o zawartości alkoholu w wysokości 25 % oraz pojemności 200 i 350 ml., rocznik 2008.
Nalewka jaśminowa na płatkach jaśminu - o zawartości alkoholu w wysokości 25 % oraz pojemności 200 i 350 ml., rocznik 2007.
Nalewka z Malinowa „Poranna rosa” - o zawartości alkoholu w wysokości 30 % oraz pojemności 200 i 350 ml., rocznik 2008.
Nalewka pigwowa z dzikiego pigwowca - o zawartości alkoholu w wysokości 30 % oraz pojemności 200 i 350 ml., rocznik 2006.
Nalewka cztery pory roku - o zawartości alkoholu w wysokości 30 % oraz pojemności 200 i 350 ml., rocznik 2007.
Nalewka imbirówka stryja Dionizego- o zawartości alkoholu w wysokości 30 % oraz pojemności 200 i 350 ml., rocznik 2006.
Nalewka na pędach sosny „zapach lasu” - o zawartości alkoholu w wysokości 30 % oraz pojemności 200 i 350 ml., rocznik 2006.

 

Dorota Rogozińska 19-5-2015

Zdj. 1. Nalewki Staropolskie na IV Targach Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych „Regionalia” w Warszawie (fot. Dorota Rogozińska)

 

Zdj. 2. Nalewki Staropolskie na IV Targach Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych „Regionalia” w Warszawie (fot. Dorota Rogozińska)

 

Zdj. 3. Nalewki Staropolskie „wiśniowa wykwintna” oraz „na pędach sosny zapach lasu” na IV Targach Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych „Regionalia” w Warszawie (fot. Dorota Rogozińska)

 

Zdj. 4. Nalewki Staropolskie „cztery pory roku” oraz „wiśniowa” na IV Targach Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych „Regionalia” w Warszawie (fot. Dorota Rogozińska)

 

Artykuł opracowany na podstawie informacji ze strony:

www.nalewki.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text