Województwo mazowieckie

O rozwoju turystyki wiejskiej na Mazowszu
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 4-10 maj 2015
ilustracja

Turystyka na obszarach wiejskich to bardzo prężnie rozwijająca się część całego sektora turystycznego. Lada moment pojawią się nowe możliwości – środki unijne przeznaczone na lata 2014-2020. Z myślą o wszystkich, którzy współtworzą tę branżę, zorganizowana została konferencja. W Warszawie 8 maja 150 osób będzie mówić o potencjale turystycznym Mazowsza. 

Konferencja „Potencjał turystyczny Mazowsza i możliwości jego wykorzystania” jest częścią prowadzonego przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego cyklu „Sukcesy i problemy turystyki na Mazowszu. Organizowana jest w centrum stolicy, w Mazowieckim Instytucie Kultury przy ul. Elektoralnej 12 w Warszawie – tak, by uczestnicy z całego województwa mieli do niej łatwy dostęp.

Spotkanie przewidziane jest dla właścicieli gospodarstw agroturystycznych, osób prowadzących działalność turystyczną na obszarach wiejskich, przedstawicieli stowarzyszeń, lokalnych grup działania, ale też dla samorządowców i doradców MODR.

Będzie to okazja do podsumowania dotychczasowego rozwoju tej branży, ale też wskazania możliwości, jakie pojawią się w związku z uruchomieniem nowych programów unijnych.

Odbędą się liczne wykłady prowadzone m.in. przez naukowców ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się, jakie są propozycje kulinarne produktów sieciowych Warszawy, jaki jest stan turystyki kulinarnej na wschodzie Mazowsza, a także jakie oczekiwania wobec agroturystyki mają mieszkańcy miast. Będzie to również okazja do poznania podstaw strategii public relations, która może być wykorzystana przy rozwijaniu działalności turystycznej.

Ważnym elementem spotkania będą praktyczne informacje o tym, jak wykorzystać potencjał turystyczny i kulturowy Mazowsza. Szczególnie z użyciem środków unijnych. O możliwościach finansowania usług turystycznych w ramach RPO WM 2014-2020 i Wspólnej Polityki Rolnej będą opowiadać przedstawiciele Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych i Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

O zwiększeniu dostępności do kultury przez utworzenie Mazowieckiego Szlaku Tradycji będą mówić przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Poza tym Małgorzata Borkowska z Dworu Mościbrody zaprezentuje szlak „Mazowiecka Micha Szlachecka”. Oprócz nieocenionej roli turystyki kulinarnej, uczestnicy konferencji będą mieli okazję poznać możliwości geocachingu – gry terenowej z ukrytym skarbem (opartej na GPS), która jest dodatkową atrakcją turystyczną.

Konferencja realizowana jest w ramach projektu „Konferencje i szkolenia KSOW – 2015 rok” w ramach Pomocy Technicznej z PROW 2007-2013. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego. Patronem medialnym jest TVP Warszawa.

(mech)

h.maliszewska@mazowszanie.eu 3-5-2015

www.mazowieckie.ksow.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text