Województwo mazowieckie

Nowy Dwór przeciwdziała wykluczeniu
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 17-31 maj 2015
ilustracja

W Nowym Dworze Mazowieckim powstało miejsce, gdzie każdy może bezpłatnie skorzystać z komputera z dostępem do internetu.

Nowodworskie Centrum Przeciwdziałania Wykluczeniu Cyfrowemu mieści się w budynku Ośrodka Pomocy Społecznej, przy ulicy Partyzantów 7. Centrum działa od lutego w godzinach 12.00-17.30. Na miejscu każdy mieszkaniec miasta może bezpłatnie skorzystać z komputera z dostępem do internetu. Znajduje się tu osiem stanowisk komputerowych przystosowanych również dla osób niepełnosprawnych, w tym także niewidomych. Osoby, które nigdy nie korzystały z komputera mogą liczyć na fachowe wsparcie pracownika, który służy pomocą zarówno w zakresie obsługi komputera, jak i korzystania z internetu. Internet daje użytkownikom praktycznie nieograniczone możliwości, między innymi dostęp do wielu informacji, przeglądania ofert pracy, rozwijania zainteresowań, korzystania z portali społecznościowych, zakupów i wielu, wielu innych.

Centrum zaprasza zwłaszcza osoby, które nie mają na co dzień możliwości korzystania z komputera i internetu, ale także wszystkich chętnych.

Nowodworskie Centrum Przeciwdziałania Wykluczeniu Cyfrowemu powstało w ramach projektu „Równe szanse dla osób niepełnosprawnych oraz w trudnej sytuacji finansowej i rodzinnej – eInclusion”.

Katarzyna Dobrowolska-Wójcik

 

Anna Piórkowska 17-5-2015

ilustracja: www.pixabay.com

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text