Województwo mazowieckie

Nowe oblicze Julinka
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 14-17 maj 2015
ilustracja

Przez ostatnie kilkanaście lat dawna baza cyrkowa w Julinku świeciła pustkami, a znajdujące się tu obiekty popadały w coraz większą ruinę. Oczywiste było, że Julinek lata świetności ma już dawno za sobą. Zaszły tu jednak ogromne zmiany i teraz to miejsce ma szansę stać się wielką atrakcją turystyczną całego Mazowsza. Na niedzielę, 17 maja zaplanowano Piknik Inauguracyjny, podczas którego wszyscy będą mogli się przekonać, jak Julinek wygląda w nowej odsłonie.

Na tym malowniczo położonym terenie, oddalonym od stolicy o niespełna 30 kilometrów, znajduje się wiele ciekawych obiektów, nie tylko dla miłośników cyrku. Jednak ich na pewno najbardziej zainteresuje mieszczące się tu Muzeum oraz Wystawa Sztuki Cyrkowej, gdzie można podziwiać unikatowe eksponaty związane właśnie z cyrkiem. Mieszczą się tu budynki dawnej bazy cyrkowej – odnowiona mała arena oraz sala gimnastyczna, do której po kilku latach wrócili uczniowie Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej. Jest też duża arena, ona jednak wymaga jeszcze kosztownego remontu.

Teraz w Julinku znajduje się także największy w Polsce park linowy, a podczas pikniku wszyscy goście będą mieli okazję spróbować tu swoich sił. Park zbudowano na naturalnym drzewostanie, jest tu aż 6 tras o zróżnicowanym poziomie trudności, przeznaczonych dla różnych grup wiekowych, w tym nawet dla trzylatków. Udostępnione dla gości będzie też pole do minigolfa. Poza tym w programie są: widowisko akrobatyczne na rowerze i monocyklu w wykonaniu Piotra Bielaka, występ uczniów Państwowej Szkoły Cyrkowej oraz pokazy Szkoły Tańca Twist. A wieczorem zagrają zespół COOLERS oraz RED LIPS.

Nie zabraknie atrakcji również dla przybyłych maluchów, a wśród nich miedzy innymi zabawa z animatorami cyrkowymi, dmuchańce i wiele, wiele innych.

17 maja odbędzie się oficjalne otwarcie obiektu, jednak to nie koniec zmian, jakie czekają Julinek. Planowane inwestycje są bardzo szeroko zakrojone i zakładają między innymi stworzenie zagrody pokazowej zwierząt, zaplecza hotelowego oraz centrum konferencyjnego, realizację szlaków turystyki jeździeckiej, budowę wieży widokowej oraz stworzenie ośrodka rehabilitacyjno-rekreacyjnego, pełniącego funkcję uzdrowiskową. Ale to w przyszłości, a już w najbliższą niedzielę wielki comeback dawnej, nieco zapomnianej polskiej stolicy cyrkowej.

Katarzyna Dobrowolska-Wójcik

Anna Piórkowska 14-5-2015

Źródło:

http://www.julinek.com.pl

http://www.bip.mazovia.pl

Ilustracja: plakat promujący Piknik Inauguracyjny w Julinku

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text