Województwo mazowieckie

Nowe miejsce do odpoczynku
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 15 kwiecień 2015-30 kwiecień 2017
ilustracja

Mieszkańcy Kręgów w gminie Somianka zyskali właśnie nowe miejsce do odpoczynku i spotkań. Dzięki blisko 67 tys. zł unijnego dofinansowania w ramach PROW 2007-2013 zmodernizowano plac przy szkole podstawowej. Dużo zieleni, nowa nawierzchnia i ławeczki wręcz zachęcają do odpoczynku, a lokalizacja w pobliżu szkoły i placu zabaw sprawia, że niewykorzystane do tej pory miejsce może stać się doskonałym miejscem do spotkań dla dorosłych i zabawy dla najmłodszych.

Fundusze unijne naprawdę zmieniają Mazowsze. Można się o tym przekonać praktycznie na każdym kroku i w każdej miejscowości. Czasami są to bardzo duże inwestycje, wymagające długiego czasu realizacji i dużych, sięgających milionów złotych nakładów finansowych. Jednak często wystarczą o wiele mniejsze nakłady finansowe, aby otoczenie wokół nas stało się przyjemniejsze i bardziej funkcjonalne.

Tak jest właśnie w przypadku zagospodarowania terenu przy zabytkowym budynku szkoły podstawowej w Kręgach. Inwestycja kosztowała niecałe 103 tys. zł, a gmina Somianka pozyskała na jej realizację blisko 67 tys. zł wsparcia unijnego. Te środki pozwoliły na przeorganizowanie terenu przy szkole i placu zabaw w Kręgach, tak aby stał się on miejscem zachęcającym mieszkańców do odpoczynku i spotkań. Wystarczyło utwardzić teren i wymienić dotychczasową gruntową nawierzchnię na kostkę betonową, posadzić kilka krzewów, zamontować ławeczki i kosze na śmieci. Nie zapomniano także o rzeczy tak ważnej dla dzieciaków dojeżdżających do szkół rowerami, jak stojaki na rowery. Całość inwestycji została wkomponowana w istniejącą już zieleń wokół szkoły.

AniKa

a.groszyk@mazowszanie.eu 15-4-2015

Więcej informacji na stronie www.somianka.pl.

Autor zdjęcia – Urząd Gminy Somianka.

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text