Województwo mazowieckie

Nowe kierunki w Ostrołęce!
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 16 marzec-31 październik 2015
  • ikonka Ostrołęka Parkowa 6
ilustracja

Medyczno-Społeczna Szkoła Policealna, Medyczno-Społeczna Szkoła Policealna dla Dorosłych  i Centrum Kształcenia Ustawicznego zaczną działać w Ostrołęce od 1 maja br. Zastąpią Zespół Kolegiów Nauczycielskich, który zakończy działalność 30 września br. Nowe kierunki kształcenia to szansa dla tych, którzy chcą się rozwijać i zdobyć lepsze wykształcenie.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego będzie mieściło się w budynkach należących obecnie do ZKN przy ul. Parkowej 6 w Ostrołęce. Kolegium, ze względu na zmiany w ustawie o systemie oświaty, będzie zlikwidowane. Placówki tego typu kończą działalność na terenie całego kraju – ostrołęckie ZKN nie prowadzi rekrutacji od 2013 r.  

Medyczno-Społeczna Szkoła Policealna będzie kształcić na kierunkach – technik masażysta, opiekun w domu pomocy społecznej, terapeuta zajęciowy, opiekun medyczny, opiekunka środowiskowa, opiekun osoby starszej. W szkole dla dorosłych przewidziane jest prowadzenie tych samych kierunków, z wyjątkiem specjalizacji terapeuta zajęciowy.

Podnieść swoje kwalifikacje będzie można również w Centrum Kształcenia Ustawicznego, które będzie prowadziło m.in. kwalifikacyjny kurs zawodowy, kurs umiejętności zawodowych czy kurs kompetencji ogólnych.  

 

gama

 

m.gadecka@mazowszanie.eu 16-3-2015
ikonka jak dojechać
  • ikonka Ostrołęka Parkowa 6
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text