Województwo mazowieckie

Nowe boiska w Mławie
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 14 marzec-31 lipiec 2015
ilustracja

Uczniowie mławskiej „jedynki” mają powody do radości. W najbliższy poniedziałek, 16 marca br., na terenie placówki ruszy przebudowa szkolnych boisk. Ratusz właśnie podpisał umowę z wykonawcą. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w połowie wakacji wszystko powinno być gotowe.

Na terenie Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 powstaną dwa boiska pokryte trawą syntetyczną. Największe  z nich, o wymiarach 25 m x 50 m, będzie przeznaczone do gry w piłkę nożną lub ręczną. Na jego powierzchni zostaną też wyrysowane specjalne linie ułatwiające grę w „nogę” oraz w tenisa. Drugie boisko, o wymiarach 7,5 m x 12 m, powstanie z myślą o młodszych dzieciach. Boiska będą odpowiednio oświetlone i odwodnione.

Oprócz tego przy szkole powstanie ścieżka sprawnościowa ze ścieżką zdrowia. Pojawią się również żwirowe placyki z urządzeniami do ćwiczeń fizycznych oraz plac zabaw z miękką, poliuretanową nawierzchnią, która doskonale amortyzuje upadki. Na kolejnych dwóch placykach z miękkim podłożem znajdą się stolik do gier planszowych, zewnętrzne stoły do gry w ping ponga oraz ławeczki rekreacyjne.

W ramach prac położone zostaną chodniki z kostki betonowej oraz nawierzchnia pieszo-jezdna z kratki trawnikowej. Zmiany czekają też tereny zielone wokół szkoły. Powstaną trawniki oraz nasadzone zostaną nowe drzewa.

Koszt budowy boisk wyniesie ponad 650 tys zł, a prace powinny zakończyć się w połowie wakacji, czyli 31 lipca.

 

Elcia 

e.albrechcinska@mazowszanie.eu 14-3-2015

Źródło: www.mlawa.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text