Województwo mazowieckie

Nowa pracownia internetowa w Kamiennej Woli
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 4 maj 2015-31 maj 2020
ilustracja

Brak internetu to dziś brak wielu podstawowych możliwości funkcjonowania – zarówno informacyjnie, jak i biznesowo. Na Mazowszu powstaje właśnie szerokopasmowy internet. Aby dostęp do niego mieli nawet ci, którzy w domu nie mają komputera, równolegle powstaje sieć pracowni. Jedna z nich jeszcze w maju zostanie otwarta w Kamiennej Woli.

W całym województwa prowadzony jest projekt „Mazowszanie”, który pozwoli stworzyć 250 miejsc z dostępem do Internetu – tzw. Lokalnych Centrów Kompetencji. W ramach tego przedsięwzięcia powstaje właśnie pracownia internetowa w świetlicy w Kamiennej Woli (gmina Odrzywół). Wyposażona zostanie w nowoczesny sprzęt oraz odpowiednie oprogramowanie (koszt wyposażenia to ponad 50 tys. zł), które pozwolą utworzyć sześć stanowisk komputerowych.

Pracownia nie tylko posłuży do załatwiania spraw przez internet. Dla tych, którzy nie potrafią jeszcze swobodnie poruszać się po sieci, gmina planuje organizować kursy na rzecz e-integracji. Ogólnie mieszkańcy będą mogli korzystać z niej w godzinach popołudniowych.

(mech)

h.maliszewska@mazowszanie.eu 3-5-2015
ikonka jak dojechać

www.odrzywol.eu

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text