Województwo mazowieckie

Nowa siedziba biblioteki
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 25 październik-31 grudzień 2014
ilustracja

Od września Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych, Biblioteka Pedagogiczna i Mazowieckie Centrum Doskonalenia Nauczycieli mają wspólną siedzibę.

Wszystkie podlegające marszałkowi województwa mazowieckiego siedleckie instytucje pedagogiczne mieszczą się obecnie w budynkach przy ulicy Asłanowicza 2, zajmowanym dotychczas przez Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych. Takie rozwiązanie jest możliwe dzięki temu, że Kolegium wchodzi w ostatni rok działalności i ma jedynie około 80 słuchaczy.

Członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska stwierdziła, że władze Mazowsza zadbały o to, by pieniądze samorządu były jak najlepiej wydawane. Biblioteka Pedagogiczna i Mazowieckie Centrum Doskonalenia Nauczycieli mieściły się w wynajmowanym budynku, a MCDN często jeszcze musiało płacić za dodatkowe pomieszczenia na szkolenia. Jak dodała, budynki wykorzystywane dotąd przez NKJO będą teraz służyć wszystkim trzem instytucjom. Co ważne, przeznaczenie poszczególnych pomieszczeń nie zmieni się. W salach multimedialnych zajęcia dydaktyczne będą prowadzić NKJO i MCDN, w auli odbywać się będą konferencje i seminaria, a dotychczasowe archiwum już służy za magazyn książek Biblioteki Pedagogicznej.

Jak dodał Grzegorz Kramarz, dyrektor NKJO, część administracyjna każdej z tych instytucji mieści się teraz w zabytkowym obiekcie, gdzie do 2011 roku odbywały się zajęcia dydaktyczne. Biblioteka Pedagogiczna nie zakończyła jeszcze wprowadzania się do nowej siedziby. Działają już wypożyczalnia oraz czytelnia książek i prasy. Wielu czytelników odnalazło bibliotekę pod nowym adresem. Część księgozbioru ciągle jeszcze jest w pudłach, bo do ostatniego tygodnia września personel biblioteki będzie czekać na nowoczesne regały jezdne. Dyrektor siedleckiej Biblioteki Pedagogicznej Marzena Kowalczuk zapowiedziała, że pełną gotowość biblioteka osiągnie 1 października.

Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego skomentowali także spór z władzami Siedlec, chcącymi w dotychczasowej siedzibie NKJO umieścić LO im. Żółkiewskiego. – Ten obiekt nie nadawałby się na normalną szkołę, bo to typowo szkoleniowe sale. Decyzja Zarządu Województwa przyniesie dużą korzyść dla całego regionu – skomentował Mirosław Krusiewicz , dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu. 

„Koniec informacji”

 

Autor: Daniel Reczko                   kontakt: d.reczko@mazowszanie.eu

superuser 25-10-2014
superuser

ambulans

Treść
Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text