Województwo mazowieckie

Niebieskie serce od mławskiej policji
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 9-13 marzec 2015
ilustracja

Weekendowa kontrola kierowców to już tradycja w mławskiej policji. Tym razem było nieco inaczej. Funkcjonariusze nie tylko sprawdzali stan trzeźwości kierujących oraz prędkość z jaką przemierzają okoliczne drogi. Policjanci przygotowali też niespodziankę. W związku z przypadającym na niedzielę Dniem Kobiet każda z pań podróżująca kontrolowanym samochodem otrzymała w prezencie niebieskie serduszko.

Niebieskie serduszko to symbol ogólnopolskiej kampanii społecznej „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”, prowadzonej na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Serce należy podarować bliskiej osobie, czyli mężowi, tacie, bratu czy narzeczonemu. Ważne, żeby przedtem wypisać na odwrocie sentencję, np. „Tato, czekamy w domu. Kocham, jedź ostrożnie”, „ Kochany mężu ZWOLNIJ, kolacja poczeka” albo „Sama kredytu nie spłacę! Kocham, jedź ostrożnie!”. Musimy bowiem pamiętać, że za bezpieczeństwo na drodze odpowiedzialny jest nie tylko kierowca, ale również pasażerowie. W każdym momencie mogą wpłynąć na sposób prowadzenia przez niego auta. W ten sposób możemy uchronić zdrowie i życie jego, swoje oraz innych uczestników ruchu.

Serduszko można  powiesić np. przy lusterku w samochodzie. Ma ono przypominać kierowcy, że jest kochany, a w domu czekają na niego bliscy –  dlatego powinien jechać ostrożnie.

 

Elcia

e.albrechcinska@mazowszanie.eu 9-3-2015

Źródło: www.kwp.radom.pl (tekst i foto)

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text